Możliwy hit transferowy z udziałem Realu Betis

Houssem Aouar
Houssem Aouar fot. PressFocus

Real Betis czyni poważne kroki w stronę ściągnięcia Houssema Aouara z Olympique’u Lyon. Środkowemu pomocnikowi oferowany jest kontrakt do 30 czerwca 2027 roku.

  • Kontrakt Houssema Aouara z Olympique’m Lyon wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Real Betis interesuje się Francuzem i jest w stanie sprostać finansowym wymaganiom jego klubu
  • Hiszpanie oferują środkowemu pomocnikowi kontrakt do 2027 roku

Real Betis realizuje kolejny hit transferowy

Real Betis znany jest z tego, że raz na jakiś czas stara się przeprowadzić prawdziwy hit transferowy. Tak było w 2019 roku, kiedy to kuszony przez europejskie potęgi Nabil Fekir wylądował właśnie w Andaluzji. Hiszpanie po raz kolejny obrali sobie za cel transfer zawodnika Olympique’u Lyon.

Tym razem chodzi o Houssema Aouara. Jednokrotny reprezentant Francji od dłuższego czasu przebiera nogami i nie jest skory do przedłużenia umowy z dotychczasowym pracodawcą. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, co stawia Olympique Lyon w niekorzystnej pozycji negocjacyjnej.

Real Betis zamierza wykorzystać sytuację i ściągnąć utalentowanego pomocnika do siebie. Ten ruch byłby o tyle zaskakujący, że jeszcze do niedawna Aouarem interesował się między innymi Arsenal.

Ekipa z Sewilli jest w stanie sprostać finansowym wymaganiom Francuzów, a samemu zawodnikowi oferowany jest kontrakt do 30 czerwca 2027 roku. Real Betis ma nadzieję, że uda się szybko sfinalizować transakcję i skutecznie wdrożyć 24-latka do nowego zespołu.

Aouar to wychowanek Olympique’u Lyon, gdzie spędził całą swoją dotychczasową karierę. W swoim dorobku ma występy w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W samej Ligue 1 zagrał do tej pory 163 spotkania, co przełożyło się na 29 trafień i 23 asysty.

Zobacz również: Piłkarz Bayernu zaoferowany Królewskim

Komentarze