Huesca coraz bliżej spadku, kolejny nieudany mecz beniaminka

SD Huesca - Getafe CF
SD Huesca - Getafe CF PressFocus

SD Huesca w ramach La Liga przegrała z Getafe CF po dwóch bramkach Enesa Unala 0:2 (0:1). Dla gospodarzy to już trzecia kolejna porażka. SD Huesca zajmuje przedostatnie miejsce i traci trzy oczka do bezpiecznej strefy. Getafe CF wygrało zaś po raz pierwszy w La Liga od… 27 lutego 2021 roku. W tym momencie goście mają pięć oczek przewagi nad miejscami zagrożonymi spadkiem.

Obie drużyny walczą w tej kampanii La Liga o utrzymanie. Spodziewaliśmy się zatem bardzo zaciętego spotkania, w którym nie zabraknie walki od pierwszej do ostatniej minuty.

Do przerwy bardziej zadowoleni ze swojej postawy mogli być goście. Getafe CF objęło prowadzenie w spotkaniu z Hueską w 20. minucie. Najpierw Jaime Mata został jeszcze zatrzymany przez dobrze interweniującego Andresa Fernandeza. Z dobitką zdążył jednak Enes Unal i było 1:0 dla przyjezdnych.

Druga połowa także rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gości. Kilka minut po zmianie stron swojego drugiego gola zdobył Unal (tym razem Turek pięknie przymierzył z dystansu) i przyjezdni byli coraz bliżej zainkasowania ważnego dla siebie kompletu oczek.

Kwadrans po tym trafieniu mogło być już 3:0 dla Getafe CF. Golkipera beniaminka próbował zaskoczyć Nemanja Maksimović, lecz Fernandez był na posterunku i popisał się skuteczną paradą.

Ostatecznie więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i podopieczni Jose Bordalasa pokonali Hueskę 2:0.