Huesca ponownie wygrywa

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że Huesca musi zakończyć sezon na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. W dwóch ostatnich meczach klub ten zdobył jednak cztery punkty, a w sobotni wieczór dołożył kolejne trzy oczka, tym razem pokonując Gironę na Estadio Municipal de Montilivi (0:2).

Ostatnie sobotnie spotkanie w hiszpańskiej ekstraklasie miało miejsce w Gironie, gdzie miejscowi podejmowali drużynę z Hueski. To starcie zdecydowanie lepiej zapamiętają jednak goście, którzy już w pierwszej części gry zdobyli dwa gole.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ezequiel Avila, który świetnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy w 35. minucie meczu. Zawodnik nie zamierzał jednak na tym poprzestać, ponownie ładując piłkę do siatki kilka chwil później. Tym razem zawodnik gości uderzył najmocniej jak potrafił, a piłka z dużą szybkością wylądowała pod poprzeczką, co zupełnie zaskoczyło bezradnego bramkarza.

Warto jednak podkreślić, że i Girona miała swoje liczne okazje na strzelenie gola. Gospodarze zawiedli jednak na całej linii jeśli chodzi o skuteczność. Najwięcej pudłował Christian Stuani, który trzykrotnie zmarnował dobre okazje bramkowe.

Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, a dodatkowo sytuację gospodarzy utrudnił Bernardo Espinosa, który w 68. minucie musiał opuścić boisko w wyniku drugiej żółtej kartki, przez co będzie musiał pauzować w najbliższej kolejce.

Następne spotkania

Po tym starciu Huesca ma 18 punktów na koncie i do Villarreal traci zaledwie dwa oczka. O kolejne zwycięstwo będzie jednak bardzo trudno, gdyż ich przeciwnikiem w nadchodzącej kolejce jest Athletic Bilbao. Z kolei Girona, która jest tuż przed strefą spadkową, zmierzy się z Realem Madryt.

Girona – Huesca 0:2 (0:2)