Huesca wciąż bez zwycięstwa, tylko remis z Eibarem

Piłkarze Eibar
Piłkarze Eibar fot. PressFocus

Huesca zremisowała z Eibarem 1:1 (0:1) w meczu 9. kolejki La Liga. Gospodarze byli lepszym zespołem, ale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, w związku z tym na pierwszą wygraną w lidze hiszpańskiej będą musieli jeszcze poczekać.

W pierwszej połowie spotkania zdecydowanie lepszą drużyną byli gospodarze. Stwarzali sobie znacznie więcej sytuacji bramkowych, z których część kończyła się oddaniem strzału w światło bramki. Po grze można było przypuszczać, że Huesca zwycięży pierwszy raz w tym sezonie w La Liga.

Goście stwarzali sobie mniej okazji, ale byli skuteczniejsi, w związku z tym w 38. minucie wyszli na prowadzenie. Wtedy to gospodarze wykonywali rzut rożny. Dośrodkowaną piłkę do jednego z kolegów skierował piętką Oliveira. Portugalczyk zanotował bardzo ładną asystę, ponieważ Burgos bez problemu z bardzo bliskiej odległości wykończył akcję.

Na początku drugiej połowy goście przez chwilę cieszyli się, że zaraz nadejdzie szansa na podwyższenie rezultatu. Rzut karny został jednak anulowany po weryfikacji VAR. Huesca po otrzymaniu zimnego prysznica zaczęła odrabiać straty.

Po dwóch dobrych okazjach, w końcu udało im się sforsować defensywę Eibaru. W 67. minucie Mir zdobył bramkę wyrównującą. Wtedy to piłkę ze skrzydła dośrodkował Lopez. Wspomniany już napastnik wbiegł w pole karne i doskonałym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki.

Po zdobyciu gola wyrównującego mecz zdecydowanie się uspokoił. Do końcowego gwizdka żadna z drużyn nie stworzyła już sobie dobrej okazji na zdobycie bramki. Końcowy rezultat meczu to 1:1.