Huesca wraca do hiszpańskiej elity

LaLiga 2
LaLiga 2

SD Huesca jest drugim zespołem, który wywalczył awans do La Liga. Drużyna prowadzona przez Michela promocję zapewniła sobie na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu.

Czytaj dalej…

W piątkowym meczu 41. kolejki Segunda Division, Huesca pewnie 3:0 pokonała na własnym stadionie Numancię i ma obecnie cztery punkty przewagi nad kolejnymi zespołami w ligowej tabeli – Almerią i Gironą.

Huesca do La Liga wraca po zaledwie roku przerwy. Po raz pierwszy i ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej występowała w sezonie 2018/19, który zakończyła na przedostatnim miejscu w tabeli.

Trzeci zespół, który wywalczy awans zostanie wyłoniony w barażach, w których wezmą udział z drużyny z miejsc 3-6. Aktualnie pewni udziału w nich są piłkarze Almerii, Girony i Realu Saragossa. Czwarty zespół poznamy po ostatniej kolejce.

Wcześniej występy w La Liga w przyszłym sezonie zapewnili sobie zawodnicy Cadiz.

Spadek Espanyolu i Realu Mallorca

Dotychczas poznaliśmy również dwa zespoły, które pożegnają się z rozgrywkami La Liga po sezonie 2019/20. Na kolejkę przed końcem sezonu szans na utrzymanie nie mają już Espanyol Barcelona i Real Mallorca. W ostatniej kolejce rozstrzygnie się kwestia 18. miejsca w tabeli La Liga. Aktualnie plasuje się na nim Leganes.

Komentarze