LaLiga 2
LaLiga 2

Huesca wraca do hiszpańskiej elity

SD Huesca jest drugim zespołem, który wywalczył awans do La Liga. Drużyna prowadzona przez Michela promocję zapewniła sobie na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu.

Czytaj dalej…

W piątkowym meczu 41. kolejki Segunda Division, Huesca pewnie 3:0 pokonała na własnym stadionie Numancię i ma obecnie cztery punkty przewagi nad kolejnymi zespołami w ligowej tabeli – Almerią i Gironą.

Huesca do La Liga wraca po zaledwie roku przerwy. Po raz pierwszy i ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej występowała w sezonie 2018/19, który zakończyła na przedostatnim miejscu w tabeli.

Trzeci zespół, który wywalczy awans zostanie wyłoniony w barażach, w których wezmą udział z drużyny z miejsc 3-6. Aktualnie pewni udziału w nich są piłkarze Almerii, Girony i Realu Saragossa. Czwarty zespół poznamy po ostatniej kolejce.

Wcześniej występy w La Liga w przyszłym sezonie zapewnili sobie zawodnicy Cadiz.

Spadek Espanyolu i Realu Mallorca

Dotychczas poznaliśmy również dwa zespoły, które pożegnają się z rozgrywkami La Liga po sezonie 2019/20. Na kolejkę przed końcem sezonu szans na utrzymanie nie mają już Espanyol Barcelona i Real Mallorca. W ostatniej kolejce rozstrzygnie się kwestia 18. miejsca w tabeli La Liga. Aktualnie plasuje się na nim Leganes.

Komentarze