Huesca z przełamaniem, Alaves na tarczy

SD Huesca w meczu 13. kolejki pokonała na swoim stadionie 1:0 Deportivo Alaves. Drużyna z Aragonii zaliczyła jednocześnie swoje premierowe zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu ma na swoim koncie 11 punktów.

SD Huesca przystępowała do meczu z Alaves, chcą przerwać passę spotkań bez wygranej. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż goście na wyjeździe w czterech ostatnich spotkaniach przegrali tylko raz.

Huesca odblokowana przez Ontiverosa

Pierwsza odsłona rywalizacji na Estadio El Alcoraz upłynęła pod znakiem walki. Obie drużyny nie odstawiały nogi. W każdym razie nie miało to żadnego przełożenia na zmianę wyniku, więc do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

W drugiej połowie doczekaliśmy się gola, który padł w 67. minucie. Warto było jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efektownym strzałem po indywidualnej akcji popisał się Javier Ontiveros. Jak się okazało było to jedyne trafienie w meczu, dzięki któremu gospodarze sięgnęli po pełną pulę.