FC Barcelona obserwuje pomocnika z Eredivisie

Ibrahima Sangare
Ibrahima Sangare fot. PressFocus

FC Barcelona analizuje rynek transferowy w poszukiwaniu następcy Sergio Busquetsa. “Sport” donosi, że na celowniku “Dumy Katalonii” znalazł się gracz PSV Eindhoven Ibrahima Sangare.

  • FC Barcelona przygotowuje się na rozstanie z Sergio Busquetsem
  • W kręgu zainteresowań znajdują się między innymi Ruben Neves oraz Jorginho
  • “Sport” informuje, że “Duma Katalonii” obserwuje Ibrahimę Sangare

Hiszpański gigant rozgląda się w Eredivisie

FC Barcelona rozgląda się za nowym środkowym pomocnikiem, który będzie wywiązywał się głównie z zadań defensywnych. Wszystko za sprawą Sergio Busquetsa, który nieoficjalnie zdecydował się na odejście z klubu po sezonie. Jego kolejnym przystankiem mają być Stany Zjednoczone, gdzie zagra w jednym z zespołów Major League Soccer.

Przedstawiciele “Duma Katalonii” analizują rynek transferowy, a ich uwagę przykuł Ibrahima Sangare. Pomocnik PSV Eindhoven jest jednym z liderów zespołu, a jego umiejętności z każdym miesiącem są coraz wyższe. Już tego lata budził poważne zainteresowanie na Wyspach Brytyjskich, bowiem prace nad ściągnięciem go do siebie prowadziła między innymi Chelsea.

Iworyjczyk jest wyceniany na 32 miliony euro, a jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku. Jeśli FC Barcelona zdecyduje się go pozyskać, musi liczyć się ze sporym wydatkiem.

24-latek nie jest jedyną opcją dla hiszpańskiego giganta. Media przekonują o innych kandydatach, takich jak Martin Zubimendi czy Ruben Neves. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest natomiast ściągnięcie Youriego Tielemansa lub Jorginho, bowiem obaj po sezonie zostaną wolnymi zawodnikami.

Zobacz również: “Słowa Nagelsmanna o Gavim? Każdy ma prawo do swojej opinii”

Komentarze