Ich Barcelona nie odda. Bartomeu podał listę zawodników

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Zwolnienie Quique Setiena oraz Erika Abidala, a także zatrudnienie Ronalda Koemana to prawdopodobnie początek większych zmian w Barcelonie. Z katalońskim klubem w najbliższym czasie może się pożegnać wielu zawodników, którzy jeszcze do niedawna stanowili o jego sile.

Czytaj dalej…

Josep Maria Bartomeu we wtorkowy wieczór udzielił obszernego wywiadu, którego jednym z tematów był kształt zespołu w przyszłym sezonie. Prezydent Barcelony podał między innymi listę zawodników, którzy w żadnym wypadku nie są na sprzedaż i klub nie będzie rozważał żadnych ofert w ich sprawie.

– Jest Leo Messi oraz wielu innych zawodników. Banałem byłoby mówienie tylko o Messim. Jest to najlepszy zawodnik w historii, ale są również inni zawodnicy, którzy nie są na sprzedaż. Ter Stegen, Lenglet, De Jong, Semedo, Dembele, Griezmann i wielu młodych graczy. Są to piłkarze, na których liczymy i którzy przyszli, tutaj, aby spędzić wiele lat w Barcelonie – powiedział Bartomeu, cytowany przez Mundo Deportivo.

Kto odejdzie z Barcelony?

Wypowiedź prezydenta klubu raczej nie zakończy spekulacji na temat przyszłości drużyny. Wręcz przeciwnie. Bartomeu w gronie zawodników, których klub nie zamierza oddawać, nie wymienił kilku ważnych postaci w szatni Barcelony, takich jak kapitanowie Sergio Busquets, Gerard Pique i Sergi Roberto.

Wymowny jest brak na tej liście także Luisa Suareza, Jordiego Alby, Arturo Vidala, Ivana Rakiticia czy Samuela Umtitiego, ale za spore zaskoczenie należy uznać pojawienie się na niej Nelsona Semedo, który w ostatnich miesiącach był mocno łączony z opuszczeniem katalońskiego klubu.

Nie ma wątpliwości, że latem będzie bardzo gorąco w biurach Barcelony. Wiele europejskich klubów, biorąc także pod uwagę wtorkową wypowiedź prezydenta klubu, zapewne będzie chciało wykorzystać obecną sytuację i sprowadzić do siebie niechcianych już w stolicy Katalonii zawodników.

Komentarze