Atletico prowadzi negocjacje z pomocnikiem Manchesteru City

Ilkay Gundogan
Ilkay Gundogan Pressfocus

Atletico Madryt po odpadnięciu z Ligi Mistrzów rozgląda się już za wzmocnieniami składu. Rojiblancos zdaniem Ekrema Konura są poważnie zainteresowani sprowadzeniem Ilkaya Gundogana. Mieli już nawet złożyć reprezentantowi Niemiec konkretną propozycję.

  • Atletico Madryt wobec fatalnych rezultatów w tym sezonie rozgląda się już za wzmocnieniami
  • Na celowniku klubu znalazł się Ilkay Gundogan
  • Kontrakt Niemca wygasa wraz z końcem sezonu, dlatego mógłby on przenieść się za darmo

Atletico dołączy do Barcy w walce o podpis Gundogana

Zarząd Atletico Madryt po serii fatalnych występów i odpadnięciu z rozgrywek Ligi Mistrzów podjął decyzję o przebudowie kadry. Działacze są wściekli na sztab szkoleniowy Diego Simeone, a zdaniem hiszpańskich mediów praktycznie żaden z zawodników nie jest nietykalny i może zostać sprzedany. Ma to również związek z kłopotami finansowymi klubu. 

Los Colchoneros potrzebują jednak również wzmocnień, gdyż mają spore problemy nawet z rywalizacją z niżej notowanymi rywalami. Największe roszady spodziewane są w formacji pomocy. Z klubem prawdopodobnie rozstanie się Rodrigo de Paul, a klub już wytypował zawodnika na jego miejsce. Jest nim Ilkay Gundogan.

Kontrakt pomocnika Manchesteru City wygasa wraz z końcem sezonu, a piłkarz nie zamierza go przedłużać. Ekrem Konur przekazał, że Rojiblancos chcieli latem prowadzić doświadczonego zawodnika, który wciąż jest w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. Według dziennikarza reprezentantowi Niemiec zaproponowano już dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok. 

Pomocnikiem Obywateli interesuje się również FC Barcelona. Niewykluczone, że to właśnie te dwa klubu stoczą bój o podpis Gundogana.

Czytaj też u nas: Zmiana na stanowisku trenera Celty Vigo

Komentarze