Inaki Penia udaje się na wypożyczenie do Galatasaray

Bramkarz Galatasaray Fernando Muslera
Bramkarz Galatasaray Fernando Muslera Pressfocus

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu klubu, Inaki Penia przenosi się do Galatasaray na zasadzie wypożyczenia. Wychowanek FC Barcelony nie mógł liczyć na grę w pierwszym zespole, a w hierarchii znajdował się za Markiem-Andre ter Stegenem i Neto. Kluz z Turcji będzie w pełni opłacał pensję 22-latka.

  • Inaki Penia mie mógł liczyć na miejsce w składzie Barcelony
  • Utalentowany bramkarz nie zadebiutował nawet w pierwszej drużynie
  • Wypożyczyć go zdecydowało się Galatasaray, będące w kryzysie sportowym

Talent z Barcelony poszuka szczęścia w Turcji

W komunikacie Dumy Katalonii czytamy, że Pena został wypożyczony do końca sezonu, a Galatasaray nie będzie miało opcji wykupienia bramkarza. Turcy będą za to opłacać 100% pensji 22-latka. Dla Hiszpana będzie to szansa na występy na wysokim poziomie. Do tej pory nie zadebiutował nawet w pierwszym zespole Barcy, a z uwagi na powołania na mecze pierwszej drużyny, nie zawsze mógł grać w spotkaniach Barcelony B. Tam, miejsce między słupkami dzielił z Arnau Tenasem.

Trenerem Galatasaray został niedawno były asystent Pepa Guardioli m.in. z okresu pracy w Barcelonie Domenec Torrent. To dobry prognostyk dla Penii, który chciałby powalczyć o rolę pierwszego golkipera drużyny. Na to nie było szans w Barcelonie, gdzie monopol na grę w bramce miał zawsze ter Stegen. Torrent chwalił młodego bramkarza Blaugrany. 

Od następnego sezonu będzie drugim golkiperem Barcelony za Ter Stegenem. To jeden z najlepszych młodych bramkarzy w Europie. Przychodziło za niego wiele ofert z LaLigi, a Barça odrzucała je wszystkie. W wielu meczach następnego sezonu zobaczycie Iñakiego Peñę w wyjściowej jedenastce Barcelony. Powodem, dla którego mówi się o 6 miesiącach, jest to, że Barça potrzebuje go na następne rozgrywki. Przychodzi, wiedząc o sytuacji Muslery, że będzie mógł zagrać w ciągu miesiąca lub półtora. Mimo to zaakceptował wyzwanie – powiedział Torrent. 

W trwających rozgrywkach utalentowany bramkarz wystąpił w dziewięciu meczach Barcelony B i zachował w nich cztery czyste konta. Nowy zespół Penii plasuje się na odległym 15. miejscu w tabeli Süper Lig z zaledwie trzypunktową przewagą nad strefą spadkową.

Przeczytaj też: Bale chce się godnie pożegnać z Realem Madryt

Komentarze