Włoscy giganci zainteresowani wychowankiem Realu Madryt

Nacho Fernandez
Nacho Fernandez PressFocus

Nacho Fernandez odegrał istotną rolę w triumfach Realu Madryt w minionym sezonie. Nie umknęło to uwadze Interu Mediolan czy Romy, ale środkowy obrońca nie zamierza opuszczać stolicy Hiszpanii.

  • Nacho Fernandez był istotną częścią zwycięskiego składu Realu Madryt w minionym sezonie
  • Już wówczas był jednak rezerwowym. Po transferze Ruedigera jego liczba szans ulegnie jeszcze większej redukcji
  • Dlatego też chciałyby go sprowadzić Inter czy AS Roma. Na ten moment, jednak, 32-latek nie zamierza opuszczać macierzystego klubu

Nacho na celowniku włoskich gigantów, ale rola rezerwowego mu odpowiada

Nacho Fernandez to postać z drugiego szeregu, której jednak każdy kibic Realu Madryt jest winien podziękowania. Hiszpan ma już 32 lata na karku, ale nigdy nie był podstawowym zawodnikiem Królewskich. Mimo tego spędził w zespole całą dotychczasową karierę. Mało tego, nigdy nie narzekał na swoją rolę, a gdy już pojawiał się na boisku, nie odstawał poziomem. Dość powiedzieć, że w obliczu licznych kontuzji defensorów, często występował w wyjściowym składzie pod koniec minionej kampanii. Długimi momentami prezentował się nawet lepiej niż Eder Militao, Carlo Ancelotti docenia też jego wszechstronność. Nacho może bowiem zagrać zarówno na środku, jak i na obu bokach obrony.

Te atuty nie umknęły włoskim gigantom. Inter Mediolan i AS Roma marzą o sprowadzeniu tak doświadczonego, acz relatywnie taniego stopera. Oba kluby sondowały możliwość sprowadzenia 32-latka, ale jego agent z miejsca torpedował rozmowy. Na ten moment priorytetem dla Nacho jest pozostanie na Santiago Bernabeu. O ile jednak już teraz pełnił głównie rolę rezerwowego, w przyszłym sezonie jego wkład w grę może jeszcze zmaleć. Pamiętajmy bowiem, że do składu Królewskich dołączył Antonio Ruediger.

Fernandez w minionej kampanii rozegrał 42 mecze we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich trzy gole. Portal Transfermarkt wycenia go na siedem milionów euro.

Komentarze