Arsenal chce sprowadzić gwiazdę Realu Sociedad

Alexander Isak
Alexander Isak PressFocus

Arsenal poszukuje wzmocnień linii ataku wobec problemów z Pierre’em-Emerickiem Aubameyangiem i kończącym się kontraktem Alexandre’a Lacazette’a. Mikel Arteta chętnie sprowadziłby na Emirates Stadium gwiazdę Realu Sociedad, Alexandra Isaka.

  • Arsenal poszukuje na rynku bramkostrzelnego napastnika
  • Mikel Arteta chciałby sprowadzić do Londynu Alexandra Isaka
  • Szwed ma umowę z Realem Sociedad do 2026 roku, a według doniesień klauzula odstępnego wynosi 75 milionów funtów

Alexander Isak na celowniku Arsenalu

Arsenal rozgląda się za wzmocnieniami linii ataku. Sytuacja dwóch najważniejszych strzelb Kanonierów jest bowiem niejasna. Pierre-Emerick Aubameyang został niedawno usunięty z roli kapitana, a Mikel Arteta zdecydował się nie korzystać z jego usług. Alexandre Lacazette spisuje się poprawnie, ale jego umowa z londyńskim zespołem wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. Póki co Francuz nie doszedł do porozumienia z Arsenalem w sprawie jej przedłużenia.

Nic dziwnego, że Mikel Arteta poszukuje wzmocnień w tej formacji. Jego faworytem jest Alexander Isak. Szwed dał się poznać jako skuteczny snajper. W całym zeszłym sezonie uzbierał siedemnaście ligowych bramek. Póki co, w kampanii 2021/2022 ma na koncie siedem trafień we wszystkich rozgrywkach.

Wyciągnięcie 22-latka z Realu Sociedad nie będzie jednak wcale łatwe. Ma kontrakt wiążący go z baskijskim zespołem do czerwca 2026 roku. W kuluarach mówi się, że klauzula odstępnego zawarta w umowie opiewa na 75 milionów funtów. Kanonierzy bez wątpienia zasiądą jednak do negocjacji z Txuri-urdin.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze