Isco zostaje w La Lidze. Zagra w czołowym klubie

Isco
Isco Pressfocus

Isco znalazł wreszcie nowego pracodawcę, po tym jak opuścił Real Madryt. Hiszpana będziemy oglądać w La Lidze. Piłkarza pozyskała Sevilla.

  • Sevilla poinformowała, że jej szeregi zasilił Isco
  • Hiszpan podpisał dwuletni kontrakt
  • 30-latek poprzednio reprezentował Real Madryt

Sevilla pochwaliła się transferem

Podczas trwającego okna transferowego, Sevilla głównie informowała o odejściach piłkarzy. Z klubem pożegnali się przede wszystkim Jules Kounde i Diego Carlos oraz inni mniej znaczący zawodnicy. Na ich sprzedaży Andaluzyjczycy zarobili 87,5 miliona euro.  W Sevilli nie byli natomiast chętni do wydawania pieniędzy. Jedyny transfer gotówkowy to kupiony z Galatasaray brazylijski stoper Marcao (12 milionów euro). W klubie pojawił się też jego rodak, czyli Alex Telles (wypożyczony z Manchesteru United).

Sevilla nie mogła zakończyć wzmocnień na dwóch nazwiskach. W niedzielę klub poinformował, że w przypadku pomyślnego przejścia testów medycznych, na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán trafi Isco. W przypadku Hiszpana nie było to wcale oczywiste, ponieważ 1 lipca tego roku wygasł jego kontrakt z Realem Madryt, dla którego w minionym sezonie grał okazjonalnie (na murawie spędził nieco ponad 400 minut).

Isco w poniedziałek przeszedł pomyślnie testy medyczne, po których podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Dla Hiszpana to wymarzona szansa, ponieważ nie miał on żadnych innych konkretnych propozycji. Pomocną dłoń do 30-latka wyciągnął Julen Lopetegui, z którym pracował w reprezentacji Hiszpanii. Zwolennikiem tego ruchu nie był Monchi, ale dyrektor sportowy Sevilli został przekonany do dokonania tej transakcji.

Czytaj także: Lewandowski oczarował Camp Nou. Polak wyróżniony

Komentarze