Kessie: to drużyna stworzona do wygrywania

Franck Kessie
Franck Kessie Pressfocus

Franck Kessie latem przeniósł się z AC Milanu do FC Barcelony. Iworyjczyk jest zadowolony z postawy zespołu w trakcie przedsezonowego tournee. W rozmowie z mediami podkreślił, że został bardzo ciepło przyjęty w nowym zespole.

  • Franck Kessie dobrze wpasował się w drużynę Barcy podczas przedsezonowego tournee
  • Iworyjczyk wystąpił w każdym meczu, a sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego postawy
  • W wywiadzie pomocnik podkreślił, że jest w wyjątkowym zespole, który ciepło go przyjął

Kessie zachwycony jakością piłkarzy FC Barcelony

Mimo wcześniejszych wypowiedzi o lojalności względem AC Milanu, Franck Kessie zdecydował się na przenosiny do FC Barcelony. Iworyjczyk nie przedłużył swojego kontraktu i do Dumy Katalonii przeszedł na zasadzie transferu bezgotówkowego. O sprowadzenie pomocnika zabiegał Xavi, który chciał zwiększyć siłę fizyczną w środku pola. 

Kessie zagrał 45 minut w każdym z trzech dotychczasowych meczów Barcy w trakcie tournee w Stanach Zjednoczonych. Iworyjczyk dobrze spisuje się w nowej drużynie, o czym opowiedział w rozmowie z mediami.

– Powitanie było bardzo ciepłe. Wszystko poszło świetnie. Przyjęli mnie jak swojego, stali się drugą rodziną. Na razie wszystko idzie dobrze dzięki sztabowi szkoleniowemu i kolegom. Wszyscy są bardzo bliscy. Jestem zadowolony z pracy sztabu szkoleniowego – zaczął pomocnik.

– To drużyna, która jest stworzona do wygrywania. Kiedy taki klub do ciebie dzwoni, nie masz wątpliwości. Zawsze oczekuje się tego, co najlepsze od Barcelony, dla mnie to najlepszy klub na świecie. Przychodzą nowi zawodnicy i zrobimy wszystko, co możliwe, żeby uczynić zespół lepszym. Pomożemy, w czym tylko się da – dodał. 

Sprawdź:

– Czy jestem zaskoczony? Niekoniecznie. Wszyscy znają koncepcję Barcelony, jej sposób gry. Nawet będąc poza klubem zdajesz sobie sprawę, że Barça to wspaniała drużyna, marzenie. Jej tożsamość się nie zmienia, zawsze jest taka sama. Trzeba utrzymywać się przy piłce i dobrze operować nią pod względem technicznym. Tutaj wszyscy zawodnicy są świetni – zakończył.

Przeczytaj: Celta nie ułatwi Barcelonie kupna lewego obrońcy

Komentarze