Jagiellonia liderem Ekstraklasy

Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

W drugim piątkowy spotkaniu w ramach PKO Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali w delegacji 2:0 kielecką Koronę. Taki stan rzeczy sprawił, że przynajmniej do niedzieli Żółto-czerwoni będę liderem rozgrywek.

Jeśli jakaś drużyna nie leży w ostatnim czasie kielczanom, to z pewnością jest nią team z Podlasia. W ostatnich 10 meczach z udziałem obu drużyn białostoczanie zaliczyli siedem zwycięstw. Nie dziwi zatem, że jeden z pretendentów do mistrzostwa Polska był zdecydowanym faworytem potyczki na Suzuki Arenie.

Wynik meczu został otwarty w 43. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Runje. Warto zaznaczyć, że odbyło się to w czasie, gdy stroną dominującą na placu gry byli gospodarze. Jaga jednak przyzwyczaiła, że potrafi wykorzystywać do bólu błędy rywali i tak też było w przypadku trafienia Chorwata.

W drugiej odsłonie podopieczni Ireneusza Mamrota zdołali podwyższyć swoje prowadzenie, a odbyło się to dzięki szóstej bramce zdobytej w tej kampanii przez Jesusa Imaza. Hiszpan w 58. minucie wykorzystał podanie Guilherme, pokonując bramkarza rywali strzałem z prawej nogi.

Jagiellonia ostatecznie zaliczyła swoje czwarte zwycięstwo w sezonie, mając już na swoim koncie 14 punktów na koncie. Dodajmy, że w ramach ósmej kolejki ligowej Duma Podlasia u siebie zagra z Legią Warszawa, z kolei kielczanie na swoim obiekcie podejmować będą Wisłę Kraków.

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)