Joao Felix przeszedł operację kostki

Joao Felix
Joao Felix Pressfocus

Joao Felix cierpiał na bóle kostki jeszcze przed startem Euro 2020. Zaraz po zakończeniu rywalizacji Belgii z Portugalią (1:0) okazało się, że piłkarz ma poważnie spuchnięty staw skokowy, który wymagał natychmiastowej konsultacji z chirurgiem.

  • Joao Felix pomyślnie przeszedł operację kostki, która została przeprowadzona w Porto
  • Pierwsze informacje ws. powrotu Portugalczyka na boisko brzmią optymistycznie

Jao Felix dochodzi do pełni sił po operacji kostki

Piątek był niezwykle ważnym dniem dla Atletico Madryt. Joao Felix w asyście klubowych lekarzy zjawił się w Portugalii. Napastnik Rojiblancos od dłuższego czasu zmagał się z bólem stawu skokowego. Problemy z kostką pogłębiły się podczas trwania Euro 2020, z kolei już po meczu Portugalii z Belgią (0:1), Felix skarżył się na duży obrzęk oraz problemy z chodzeniem.

Po wstępnych rozmowach sztabu lekarskiego reprezentacji z medykami z Madrytu, uznano że 21-latek powinien zostać zoperowany, aby wreszcie zażegnać tę sprawę. W konsekwencji zabieg przeprowadzono w klinice w Porto, tam gdzie dwa miesiące wcześniej operowany był również Ansu Fati.

Interwencja chirurgiczna przebiegła pomyślnie i gracz dostał teraz kilkanaście dni wolnego na dojście do pełni sił po mistrzostwach Europy oraz operacji.

Ile potrwa przerwa Felixa od gry?

Na chwilę obecną nie padła konkretna data powrotu Felixa do treningów. Wiadomo jest, że piłkarze biorący udział w Euro 2020 mają przedłużone wakacje i pod koniec lipca wszyscy powinni zjawić się w bazie treningowej.

Dziennikarze Marci doszli do wstępnych informacji ws. rekonwalescencji Portugalczyka. Wszystko wskazuje na to, że Joao Felix zagra już w 1. kolejce La Ligi. Termin powrotu na maksymalne obroty będzie zależał od progu bólu podczas rehabilitacji operowanego stawu skokowego. Przy dobrych wiatrach Portugalczyk najpierw będzie pracował indywidualnie, natomiast już na początku sierpnia wznowi treningi z resztą zespołu.

Przeczytaj również: Gwiazda reprezentacji Szwecji na dłużej w Realu Sociedad

Komentarze