Javi Martinez chce grać w Barcelonie

Defensywny pomocnik reprezentacji Hiszpanii, Javi Martinez jest dumny z faktu, że interesuje się nim FC Barcelona. Zawodnik nie ukrywa, że byłoby to dla niego ogromne wyróżnienie, gdyby zasilił ekipę z Camp Nou.

Czytaj dalej…

23-letni piłkarz, mogący też występować w linii obrony, był czołową postacią drużyny Athletic Bilbao w minionym sezonie. Między innymi dzięki jego postawie ekipa Marcelo Bielsy doszła do finałów Ligi Europy i Copa del Rey. Martinez skupia się aktualnie na grze w reprezentacji Hiszpanii na Euro 2012, ale odniósł się przy okazji do informacji o zainteresowaniu ze strony Barcelony.

– Za każdym razem, gdy słyszy się o zainteresowaniu innych klubów, pojawia się refleksja, że swoją pracę wykonuję dobrze. Na razie jednak skupiam się wyłącznie na Euro 2012, nie chcę rozpraszać swojej uwagi na inne sprawy – oznajmił Javi Martinez.

Zawodnik przyznał, że Barcelona za kadencji trenerskiej Pepa Guardioli była najlepszą drużyną klubową w całej historii piłki nożnej. – Futbol, jaki Barcelona grała w ostatnich latach, był po prostu spektakularny. To był najlepszy przykład dla tych, którzy kochają piłkę nożną. Dla mnie to najlepszy zespół w historii i jestem dumny, że taki klub chce mnie mieć w swoim składzie – zakończył Martinez.

Komentarze