Javier Tebas zdradził, ile Barca może wydać zimą na transfery

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

W Katalonii zrobiło się bardzo gorąco. FC Barcelona zwolniła Ronalda Koemana, więc wszyscy snują domysły, kto wkrótce obejmie stery w klubie. Tymczasem dowiedzieliśmy się, ile Blaugrana będzie mogła przeznaczyć zimą na wzmocnienia oraz jakim budżetem dysponuje, aby opłacić nowego trenera.

  • Barcelona od czasów wybuchu pandemii znajduje się w słabej kondycji finansowej
  • Prezes La Ligi ujawnił, ile klub może przeznaczyć pieniędzy na nowego trenera oraz zimowe wzmocnienia

Prezes La Ligi ujawnił możliwości Barcelony

Josep Bartomeu zostawił Barcelonę w finansowej ruinie. Przez nieodpowiednie zarządzanie finansami, Barcelona tonie dziś w długach i powoli szuka wyjścia z kryzysu. Nowym prezydentem został Joan Laporta, ale i on musiał zmierzyć się w wielkimi przeciwnościami losu. Możliwe, że do końca życia fani z Camp Nou będą wypominać 51-latkowi niedopilnowanie formalności z nową umową Lionela Messiego.

Argentyńczyk opuścił Katalonię. Zanim to samo zrobił Aintoine Griezmann. Świat toczy się dalej, natomiast kilka dni temu zarząd pożegnał się z Ronaldem Koemanem. Holender stracił wiarygodność w oczach piłkarzy, a także rządzących całym przedsięwzięciem. Nadszedł czas na rygorystyczne kroki, które mają pomóc drużynie wrócić na właściwe tory.

Kiedy trwają prace nad sprowadzeniem szkoleniowca, Javier Tebas wypowiedział się na temat Barcy w rozmowie z EFE. Prezes La Liga wyjawił między innymi, ile Blaugrana może wydać zimą na transfery oraz jaką sumą pieniędzy dysponuje dla kolejnego szkoleniowca.

Barca ma 20 mln euro na wzmocnienia. Z kolei na trenera mogą przeznaczyć 4% limitu płacowego, czyli około 3,9 mln euro – stwierdził Tebas.

Stąd też istnieje możliwość rozglądania się za nowymi twarzami, które mogłyby zasilić kadrę podczas zimowego okienka. Tymczasem budżet płac dla trenera jest mocno ograniczony, ponieważ wynika to z pensji, którą Barcelona musi płacić Koemanowi do końca czerwca.

Czas na zmiany

Latem do Barcelony dołączył Sergio Aguero, Memphis Depay i Eric Garica. Część innych zawodników musiało zrzec się swoich dotychczasowych finansów, żeby całą trójka mogła być zarejestrowana w tegorocznej kampanii.

W obecnym składzie Dumy Katalonii jest jeszcze kilku graczy, którzy nie są mile widziani w zespole, więc nieuniknione jest, że przy dobrych wiatrach zwiększą się możliwości na rynku w najbliższym okienku.

Z kolei w sobotę Barca stanie do walki z Deportivo Alaves w ramach 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Tymczasowym menadżerem został Sergi Barjuan, dla którego będzie to debiut w roli trenera w seniorskiej drużynie.

Przeczytaj również: Carlo Ancelotti skomentował zwolnienie Koemana

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze