Johan Mojica
Johan Mojica PressFocus

Jeden gol w meczu na dnie La Liga, pierwsza wygrana… od października

Elche CF skromnie wygrało z SD Eibar 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobył Daniel Calvo. Dla gospodarzy to pierwsza wiktoria w La Liga od października. W tym momencie oba kluby mają po 21 punktów w tabeli. Gospodarze są na 18. miejscu. Natomiast goście plasują się jedną lokatę wyżej.

Sobotnia potyczka rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. W 24. minucie piłkę w pole karne SD Eibar wrzucił Antonio Barragan. Tam bardzo dobrze ustawiony był Daniel Calvo, który precyzyjnie uderzył głową. Bramkarz rywali nawet nie próbował interweniować.

Podopieczni Jose Luisa Mendilibara mogli strzelić bramkę wyrównującą zaraz na początku drugiej połowy. W dobrej sytuacji znalazł się Pape Diop, ale nie potrafił oddać celnego uderzenia. W 66. minucie piłka trafiła do Josana. Gracz gospodarzy mógł zdobyć drugie trafienie dla Elche CF, ale oddał bardzo anemiczny i jednocześnie mało precyzyjny strzał.

Na kwadrans przed końcem tego spotkania bramkę na wagę remisu mógł zdobyć Yoshinori Muto, ale spudłował. Do końca wynik już się nie zmienił i gospodarze pokonali gości 1:0.