Jeden Hiszpan w naszej jedenastce ćwierćfinałów Euro 2020!

Pedri
Pedri PressFocus

Hiszpanie z trudem, ale wyeliminowali reprezentację Szwajcarii i awansowali do półfinału Euro 2020. W zespole Luisa Enrique niewielu zawodników zasłużyło na wyróżnienie na tle rywali grających na podobnych pozycjach, ale kolejny popis dała perełka Barcelony – Pedri.

Pedri w naszej jedenastce rundy na Euro 2020!

W drugiej linii kolejki nie mogło też zabraknąć miejsca dla Pedriego. To, jak wielki wpływ wywiera na grę topowej europejskiej reprezentacji ten 18-latek, jest po prostu niewiarygodne. To od niego – i od Koke – zależy tempo rozgrywania akcji, ale to zawodnik Barcelony częściej decyduje się na niekonwencjonalne zagrania tworzące zagrożenie pod bramką rywala. A trzeba dodać, że to właśnie La Roja wykreowała sobie najwięcej stuprocentowych sytuacji spośród wszystkich drużyn na turnieju. Na koniec: Pedri, który ma w nogach już 60 spotkań w obecnym sezonie, przebiegł najwięcej kilometrów w trakcie Euro 2020. Jeden z najciekawszych zawodników najmłodszego pokolenia i murowany kandydat do nagrody Golden Boy za bieżący rok.

Najlepsza jedenastka ćwierćfinałów Euro 2020: Sommer – Shaw, Bonucci, Maguire, Widmer – Verratti, Pedri, Delaney – Doku, Kane, Insigne

Pełen opis każdego członka naszej drużyny rundy znajdziesz na Goal.pl.

Komentarze