“Jest kompletnym zawodnikiem”. Ancelotti chwali napastnika

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti PressFocus

Szkoleniowiec Realu Madryt Carlo Ancelotti był zadowolony po pierwszym spotkaniu prowadzonej przez niego drużyny w nowym sezonie. Królewscy w sobotnim meczu 1. kolejki wysoko 4:1 pokonali na wyjeździe Deportivo Alaves.

  • W jednym z meczów 1. kolejki La Liga Real Madryt pokonał 4:1 Deportivo Alaves, a na listę strzelców wpisywali się Karim Benzema (dwukrotnie), Nacho Fernandez i Vinicius Junior
  • Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti po zakończeniu meczu zwracał uwagę na intensywność gry oraz chwalił Karima Benzemę
  • W kolejnym ligowym meczu Królewscy zagrają 22 sierpnia na wyjeździe z Levante

Ancelotti zadowolony przede wszystkim z drugiej połowy

Pierwsza połowa sobotnie spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie Real Madryt zdołał przełamać defensywę rywali i odniósł pewne zwycięstwo.

– Widzieliśmy spotkanie, w którym intensywność w pierwszej połowie nie była wystarczająco dobra, ale znacząco poprawiła się w drugiej. Mamy naprawdę szybkich obrońców i mogliśmy wyżej naciskać, ale to pierwszy mecz i musimy jeszcze nad tym popracować, co oczywiście zrobimy. Chcemy grać na dużej intensywności zarówno posiadając piłkę, jak i bez niej. Mamy do tego odpowiednią jakość – powiedział Ancelotti podczas pomeczowej konferencji prasowej. – Pierwsza część meczu była senna. W drugiej wszystko się zmieniło, poprawiła się intensywność i jakość. Gol Benzemy sprawił, że mieliśmy trochę więcej, dobrą robotę wykonał również Hazard. Ciężko było zająć dobre pozycje między liniami, ponieważ Alaves bardzo dobrze broniło – dodał.

Dobry występ w sobotni wieczór zaliczył Karim Benzema, który zdobył dwie z czterech bramek dla swojego zespołu. Carlo Ancelotti nie ukrywał zadowolenia z jego postawy oraz porównywał go do piłkarza, z którym miał już okazję współpracować kilka lat temu. – Jest finiszerem i posiada doskonała umiejętność czystania gry. Dobrze się porusza i pomaga nam w utrzymywaniu się przy piłce. Nazwanie go napastnikiem nie oddaje całej sytuacji, ponieważ jest naprawdę kompletnym zawodnikiem i ma wspaniały charakter. Jeśli miałbym go porównać do Karima, którego miałem tutaj pięć lat temu, to właśnie to byłoby różnicą. On jest teraz bardziej kompletny i rozwinął swoją osobowość – stwierdził Ancelotti.

Zobacz także: Real Madryt wypunktował Alaves. Bezbarwny debiut Espanyolu w La Lidze

Komentarze