Jesus Navas: Ten triumf wiele dla mnie znaczy

Piłka Ligi Europejskiej
Piłka Ligi Europejskiej fot. adidas

Łez wzruszenia z powodu zwycięstwa Sevilli FC nad Interem Mediolan w piątkowym meczu finałowym Ligi Europy nie ukrywał Jesus Navas. Zawodnik stwierdził po spotkaniu, że to zwycięstwo wiele dla niego znaczy.

Czytaj dalej…

Losy rywalizacji rozgrywanej na stadionie w Kolonii zostały rozstrzygnięte w drugiej połowie, gdy samobójcze trafienie zaliczył Romelu Lukaku, który zmienił tor lotu piłki po efektownym uderzeniu Lucasa Ocamposa. Ekipa z Andaluzji wygrała jednocześnie 3:2.

Jesus Navas: Ta drużyna zasługiwała na ten triumf

– Ta drużyna na to zasługuje. Walczyliśmy przez cały rok, przeżywaliśmy trudną sytuację, jak wszyscy, staraliśmy się przetrwać dzień po dniu. Zasługują na to kibice, ci, którzy kochają piłkę nożną tak jak my i musimy się tym cieszyć – powiedział Jesus Navas w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Możliwość podniesienia trofeum jako kapitan mojej Sevilli wiele dla mnie znaczy. To zwycięstw chciałbym zadedykować naszym przyjaciołom, których już tu nie ma, jak Jose Antonio Reyes – kontynuował Hiszpan.

Trener Julen Lopetegui również był wyraźnie wzruszony z powodu zwycięstwa swoich podopiecznych. Warto odnotować, że Sevilla zaliczyła w piątek swój szósty triumf w Lidze Europy / Pucharze UEFA.

– Lopetegui pracuje dla Sevilli przez 24 godziny na dobę, wyciągnął z nas to, co najlepsze – skwitował Jesus Navas.

Komentarze