Loew wyląduje w Hiszpanii? Niemiec podjął decyzję

Joachim Loew
Joachim Loew PressFocus

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew, który po zakończeniu Euro 2020 pożegna się z posadą, odniósł się do spekulacji łączących go z przenosinami do Hiszpanii. Doświadczony szkoleniowiec był wymieniany w gronie kandydatów do objęcia posady trenera Barcelony lub Realu Madryt.

  • Joachim Loew po zakończeniu Euro 2020 zakończy pracę z reprezentacją Niemiec
  • Niemiecki szkoleniowiec był łączony przez hiszpańskie media z Realem Madryt i Barceloną
  • Loew podjął już decyzję w sprawie swojej najbliższej przyszłości po Mistrzostwach Europy

Loew łączony z pracą w Realu Madryt i Barcelonie

Euro 2020 będzie ostatnim turniejem, w jakim Joachim Loew poprowadzi reprezentację Niemiec. Szkoleniowiec już wcześniej zapowiedział opuszczenie zajmowanego obecnie stanowiska po spędzeniu na nim 15 lat. Jego następcą zostanie Hansi Flick.

Loew naturalnie stał się kandydatem do pracy w wielu europejskich klubach, a ostatnio pojawiły się informacje o jego możliwych przenosinach do Hiszpanii. Nowego szkoleniowca poszukuje bowiem Real Madryt, po tym jak z klubem pożegnał się Zinedine Zidane. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Ronalda Koemana w Barcelonie.

Loew podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości

61-letni szkoleniowiec zdecydował się odnieść do spekulacji łączących go z jednym z hiszpańskich gigantów. Loew zapowiedział, że nie tylko nie zostanie trenerem Barcelony lub Realu, ale nie zamierza latem obejmować żadnego innego zespołu

– Nie miałem z nikim żadnego kontraktu. Wiem również, że latem nie obejmę żadnego klubu. Nie będzie zmiany zdania w tej kwestii – powiedział Loew.

Władze Realu Madryt muszą tym samym objąć inny kierunek w poszukiwaniach nowego trenera. Według hiszpańskich mediów głównym kandydatem jest Antonio Conte, który niedawno pożegnał się z Interem Mediolan.

Czytaj także: Real Madryt nie wyklucza, że Zidane jeszcze wróci

Komentarze