Joao Felix nie do ruszenia z Atletico

Joao Felix
Joao Felix fot. PressFocus

Joao Felix tego lata nie rozstanie się z Atletico Madryt, niezależnie od tego, czy pojawią się oferty. Informacje w sprawie reprezentanta Portugalii pojawiły się w hiszpańskiej Marce.

  • Joao Felix nie jest na sprzedaż, podaje hiszpańska Marca
  • Portugalczyk musiał się w ostatnim czasie mierzyć z dużą krytyką
  • Zawodnik ma umowę ważną do końca czerwca 2026 roku

Joao Felix nietykalny w Atletico

Joao Felix to w powszechnej opinii niezwykle utalentowany piłkarz. Portugalczyk do ekipy z La Liga w 2019 roku, kosztując wówczas 127 milionów euro. Wcześniej bronił barw Benfiki Lizbona.

Duża opłata za transfer z udziałem 21-latka sprawiła, że oczekiwania były ogromne. W związku z tym, że nie zawodnik nie do końca spełnia pokładane w nim nadzieje, to nie brakuje krytycznych opinii na temat piłkarza.

W mistrzowskim sezonie Joao Felix zdobył 10 bramek, a ponadto zebrał sześć asyst. Osiągnięcia zawodnika na kolana nie powalają, co rodziło różne spekulacje na temat przyszłości reprezentanta Portugalii w klubie z Wanda Metropolitano.

Tymczasem Marca przedstawiła najnowsze doniesienia dotyczące zawodnika. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Joao Felix nie jest na sprzedaż w tym okienku transferowym. Atletico nie bierze tym samym pod uwagę rozstania z zawodnikiem tego lata.

18-krotny reprezentant Portugalii ogólnie w madryckiej drużynie zaliczył jak na razie 79 występów, notując w nich 19 trafień i dziewięć kluczowych podań. Mimo młodego wieku zawodnik ma już na swoim koncie mistrzostwo La Liga i triumf w Lidze Narodów UEFA.

Czytaj więcej: Barcelona podejmuje próbę obniżenia wynagrodzeń

Komentarze