Joao Felix informuje po raz kolejny: nie chce odejść z Atletico

Joao Felix
Joao Felix Pressfocus

Joao Felix występuje w Atletico Madryt od trzech sezonów, ale póki co nie stał się jeszcze na Wanda Metropolitano gwiazdą pierwszej wielkości. Mimo to, utalentowany Portugalczyk ani myśli opuszczać Los Rojiblancos.

  • W kwietniu pojawiły się informacje, że Portugalczykiem poważnie zainteresowana jest FC Barcelona
  • Do odejścia miał Feliksa zmobilizować również fakt, że wciąż nie jest on liderem Atletico Madryt
  • Portugalczyk jednak po raz kolejny zaprzeczył, jakoby miał opuścić Wanda Metropolitano

Joao Felix zadowolony z pobytu w Atletico

Latem 2019, Atletico Madryt zszokowało piłkarski świat, wydając na zdolnego, ale niesprawdzonego jeszcze w wielkim futbolu, Joao Feliksa 127 mln euro. Od tego czasu, portugalski pomocnik w barwach Los Rojiblancos rozegrał 115 meczów, w których strzelił 29 goli i zaliczył 15 asyst. Jest ważnym punktem drużyny Diego Simone, z którą wygrał La Ligę w sezonie 2020/2021, ale też nigdy nie stał się graczem, wokół którego wszystko się kręci.

W związku z tym, co jakiś czas pojawiają się spekulacje, że Joao Felix zdecyduje się opuścić Wanda Metropolitano. Tym bardziej, że niedawno informowano, że młodego gracza chętnie widziałby u siebie FC Barcelona. Mimo, że w stolicy Hiszpanii nie wszystko idzie po myśli 22-krotnego reprezentanta Portugalii, ten po raz kolejny poinformował, że nie zamierzać opuszczać Atletico.

Nie ma w ogóle takiego tematu, żadna oferta za mnie nie leży na stole. Jestem spokojny o przyszłość oraz świadomy tego, co potrafię – przyznał 22-latek w rozmowie z lokalnymi mediami, w trakcie otwarcia obiektu sportowego w jego rodzinnym Viseu.

Z kolei w niedawnej rozmowie z AS, Joao Felix tak wypowiadał się o czasie spędzonym w Madrycie: – Oczywiście, że urosłem. Rozwinąłem się fizycznie, technicznie i taktycznie. To normalne, że ewoluuje. Nigdy też nie myślałem o kwocie, którą za mnie zapłacono. To ludzie zawsze przywiązywali do tego dużą wagę, a nie ja.

Przeczytaj również: Barcelona chce podjąć próbę pozyskania Joao Felixa

Komentarze