Joao Felixa czeka przerwa w grze

Joao Felix
Joao Felix PressFocus

Napastnik Atletico Madryt Joao Felix może być wyłączony z gry przez dwa najbliższe tygodnie. Powodem jest kontuzja żebra, której nabawił się podczas sobotniego ligowego spotkania z Elche.

21-letni Portugalczyk mecz na Wanda Metropolitano rozpoczął w wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Diego Simeone. W 73. minucie musiał jednak opuścić plac gry i został zmieniony przez Diego Costę. Jak informuje Marca powodem były problemy zdrowotne piłkarza.

Według hiszpańskiego dziennika, Joao Felix doznał urazu żeber i teraz czekają go badania medyczne. Jego występ w najbliższym meczu z Realem Sociedad jest raczej wykluczony, a przerwa w grze może potrwać nawet dwa tygodnie.

Atletico po sobotnim zwycięstwie 3:1 nad Elche umocniło się na prowadzeniu w tabeli La Liga. W zbliżającym się tygodniu zagra na wyjeździe z Realem Sociedad, który zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli. Kto w tym meczu zastąpi Portugalczyka? Najpoważniejszym kandydatem wydaje się być Thomas Lemar, bowiem Diego Costa nie jest jeszcze w optymalnej formie fizycznej po przerwie spowodowanej kontuzją.

W obecnym sezonie 21-letni Joao Felix rozegrał na boiskach La Liga 12 spotkań, zdobywając w nich pięć bramek i dokładając do tego trzy asysty.