Jordania – Hiszpania: typy, kursy, zapowiedź (17.11.2022)

Hiszpania
Hiszpania fot. PressFocus

Za kilka dni rozpoczną się mistrzostwa świata. W czwartek Hiszpania rozegra mecz towarzyski z Jordanią, po którym uda się do Kataru. Dla zespołu Luisa Enrique jest to więc próba generalna przed zmaganiami fazy grupowej. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi oraz zapoznania się z aktualnymi kursami bukmacherskimi.

Amman International Stadium

Mecz towarzyski

17. listopada 2022

17:00

Jordania
Hiszpania
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. listopada 2022 16:44.

Jordania – Hiszpania, typy i przewidywania

W fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Hiszpanii zmierzy się z Kostaryką, Niemcami oraz Japonią. Trudno więc wyobrazić sobie, aby miała nie zapewnić sobie awansu do fazy pucharowej. W czwartek drużyna Luisa Enrique rozegra ostatni mecz towarzyski przed wyjazdem na mundial. Zmierzy się z Jordanią, która szanse na udział w prestiżowej imprezie straciła już w drugiej rundzie eliminacji strefy AFC. Wynik tej rywalizacji nie ma większego znaczenia, natomiast “La Roja” zamierza pokazać, że dysponuje wystarczającą siłą ofensywną. Wśród ekspertów i kibiców panuje przekonanie, że obecnej kadrze sporo brakuje, aby mierzyć się z najmocniejszymi reprezentacjami na świecie. Nasz typ – powyżej 3,5 gola.

STS
2,20
Powyżej 3,5 gola

Jordania – Hiszpania, sytuacja kadrowa

Największe kontrowersje po powołaniach Enrique wywołał brak Sergio Ramosa, który od początku sezonu świetnie spisuje się w barwach Paris Saint-Germain. Pojawiały się również nieśmiałe głosy kibiców, aby w kadrze narodowej znalazło się miejsce dla Gerarda Pique, który zakończył już klubową karierę.

Jordania – Hiszpania, ostatnie wyniki

W trakcie wrześniowego zgrupowania Hiszpania zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie Ligi Narodów. Przegrała ze Szwajcarią 1-2, a kilka dni później ograła Portugalię (1-0), co wystarczyło do awansu z pierwszej lokaty.

Jordania ma za sobą pięć kolejnych zwycięstw. Po raz ostatni przegrała na początku czerwca przeciwko Australii (1-2).

Jordania – Hiszpania, historia

W przeszłości nie dochodziło do bezpośrednich starć między tymi drużynami. Będzie to pierwsza taka sytuacja w historii.

Jordania – Hiszpania, kursy bukmacherskie

Trudno wyobrazić sobie inny wynik, niż pewne zwycięstwo Hiszpanii. Kurs na wygraną Jordanii wynosi nawet aż 51,0.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. listopada 2022 16:44.

Jordania – Hiszpania, przewidywane składy

Jordania:

Hiszpania: Simon, Azpilicueta, Garcia, Torres, Gaya, Rodri, Pedri, Koke, Olmo, Williams, Morata

Jordania – Hiszpania, transmisja meczu

Czwartkowy mecz towarzyski pomiędzy Jordanią a Hiszpanią rozpocznie się o godzinie 17. Transmisji zabraknie w polskiej telewizji. Można ją śledzić natomiast za pośrednictwem platformy streamingowej Star+.

Komentarze