Jordi Alba: jesteśmy bardzo podekscytowani

Jordi Alba
Jordi Alba Pressfocus

Reprezentacja Hiszpanii swój pierwszy mecz na Euro 2020 zagra w poniedziałkowy wieczór na Estadio de La Cartuja ze Szwecją. Z tej okazji na pytania dziennikarzy odpowiadał Jordi Alba.

  • Jordi Alba stawił się na konferencji prasowej przed meczem ze Szwecją
  • Hiszpan zdaje sobie sprawę z dużej konkurencji na Euro 2020
  • Mimo tego, 32-latek ma duże ambicje odnośnie trwających Mistrzostw Europy

La Furia Roja wspiera Eriksena

W niedzielę na konferencji prasowej, przed Jordim Albą pojawił się Luis Enrique. Selekcjoner Hiszpanii przekazał słowa wsparcia dla Christiana Eriksena, który zasłabł w sobotnim meczu. W podobnym tonie wypowiedział się Jordi Alba.

W imieniu reprezentacji chcemy wesprzeć Christiana Eriksena. Dajemy mu całą naszą miłość. Mam nadzieję, że wkrótce będzie mógł zagrać ponownie – stwierdził.

W dalszej części konferencji prasowej, Alba nawiązał do klubowego kolegi, który także ma problemy zdrowotne, ale mniej poważne, niż Eriksen. 32-latek odniósł się do Sergio Busquetsa, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Wszyscy wiemy, że kapitanem jest Busi. Nie możemy się doczekać jego powrotu tak szybko, jak to możliwe, ponieważ jest dla nas ważnym piłkarzem – rzekł.

Hiszpania ma duże ambicje przed Euro 2020

Poprzednie Mistrzostwa Europy nie były dobre w wykonaniu Hiszpanii, która została wyeliminowana w 1/8 finału przez Włochów (0:2). La Furia Roja na Euro 2020 chce zajść dalej, niż pięć lat temu.

Ideą, którą mamy co roku, na Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Świata, jest osiągnięcie maksimum. Konkurencja jest duża i nie jest to łatwe, ale ta grupa ludzi jest fantastyczna. Jesteśmy bardzo podekscytowani i chcemy odegrać dużą rolę (na Euro 2020 )– powiedział Alba.

Miałem szczęście dzielić szatnię ze wspaniałymi piłkarzami i wygrać Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Oprócz jakości piłkarskiej, ważna jest także ludzka jakość. Wszyscy zawodnicy i personel są bardzo podekscytowani – kontynuował defensor Barcelony.

Jest jasne, że nie będziemy zdobywać wszystkich tytułów co roku. Dużo się zmienia, od klubu aż do reprezentacji narodowej. Wpływa na to czynnik szczęścia, w przeciwieństwie do ligi. Ta drużyna jest pracowita, mamy bardzo jasny pomysł, czujemy się ważni – zakończył wątek Hiszpan.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Czytaj także: Euro 2020. Hiszpania – Szwecja: zapowiedź meczu (typy, kursy, składy)

Komentarze