Kolejny kapitan Barcelony obniży swą pensję w najbliższych dniach

Jordi Alba
Jordi Alba PressFocus

Jak donosi kataloński Sport, w przyszłym tygodniu Jordi Alba ma przedłużyć swoją umowę z Barceloną, jednocześnie godząc się na znaczne obniżenie pensji. Wcześniej na podobny gest zdobył się inny wychowanek Barcelony, Gerard Pique, dzięki czemu klub mógł zarejestrować Memphisa Depaya oraz Erica Garcię.

  • Barcelona wciąż poszukuje oszczędności w obliczu wielkich problemów finansowych
  • W ubiegłym tygodniu na obniżenie swej pensji zgodził się Gerard Pique, co pozwoliło klubowi zarejestrować Memphisa Depaya oraz Erica Garcię
  • Pozostali trzej kapitanowie jednym głosem stwierdzili, że również zgodzą się na obniżkę swoich wynagrodzeń i ogłosili, że są w trakcie negocjacji z klubem. Jak donosi kataloński Sport, w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszona nowa umowa Jordiego Alby

Jordi Alba obniży swoje wynagrodzenie; potwierdzenie w przyszłym tygodniu

Fatalna sytuacja finansowa Barcelony wymaga radykalnych rozwiązań. Choć odejście z klubu Lionela Messiego znacznie poluzowało limit płac, zarejestrowanie nowych nabytków długo stało pod znakiem zapytania. Na ratunek klubu przybył Gerard Pique. Katalończyk zgodził się na znaczne obniżenie pensji, co pozwoliło klubowi zarejestrować Memphisa Depaya oraz Erica Garcię. Obaj piłkarze wzięli udział i dobrze zaprezentowali się w pierwszym spotkaniu La Ligi przeciwko Realowi Sociedad (4:2).

Po tym spotkaniu głos zabrali pozostali trzej kapitanowie Dumy Katalonii. Każdy z nich wyznał, że również zamierza zgodzić się na obcięcie swojej pensji, a negocjacje w tej sprawie trwają. Kataloński Sport donosi, że Blaugrana najszybciej dojdzie do porozumienia z Jordim Albą. W ubiegłym tygodniu zintensyfikowano rozmowy z jego przedstawicielami i oczekuje się, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszone porozumienie.

Lewy obrońca jest wychowankiem Barcelony, którą opuścił dla Valencii. Na Camp Nou powrócił w 2012 roku i od tamtej pory jest niekwestionowanym hegemonem na lewej stronie defensywy. Z Blaugraną sięgnął po, między innymi, pięć mistrzostw Hiszpanii i puchar Ligi Mistrzów. Łącznie rozegrał dla niej 386 spotkań. Zanotował w nich 22 gole i 81 asyst.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 10:46.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Koeman skrytykował wychowanka: pieniądze nie są najważniejsze.

Komentarze