Przyszłość lewego obrońcy Valencii przesądzona?

Jose Gaya
Jose Gaya Pressfocus

Przyszłość Jose Gayi w ostatnich tygodniach była przedmiotem dyskusji w hiszpańskich mediach. O transfer lewego obrońcy Valencii zabiega wciąż FC Barcelona, choć wydaje się, że zawodnik jest bliżej pozostania na Mestalla na dłużej. Na temat sytuacji Hiszpana wypowiedział się szkoleniowiec Nietoperzy – Gennaro Gattuso.

  • Umowa Jose Gayi wygasa wraz z końcem sezonu
  • Klub złożył mu już jakiś czas temu atrakcyjną ofertę, choć o transfer zawodnika zabiega także FC Barcelona
  • Gennaro Gattuso nie ma wątpliwości, że Hiszpan zdecyduje się na pozostanie w Valencii

Przedłużenie kontraktu lewego obrońcy kwestią czasu

Jose Gaya to od przynajmniej kilku sezonów jeden z celów transferowych FC Barcelony. Lewy obrońca Valencii postrzegany jest przez zarząd Dumy Katalonii jako idealny następca Jordiego Alby, jednak do tej pory klubowi nie udało się przekonać Nietoperzy do jego sprzedaży. Sam Gaya czuje się mocno związany z drużyną z Walencji, której jest kapitanem.

Zdaniem mediów związanych z klubem, Hiszpan jest bliski podpisania nowej umowy z Valencią, którą zwiąże go z nim na długie lata. Przekeśliłoby to szanse Blaugrany na sprowadzenie go. W temacie przyszłości 27-latka wypowiedział się trener zespołu – Gennaro Gattuso. Wykluczył on praktycznie odejście obrońcy.

– Myślę, że Gaya zaakceptuje naszą propozycję i podpisze nowy kontrakt. Jest naszym kapitanem, klub złożył mu atrakcyjną ofertę, a ja jestem co do tego spokojny – stwierdził Włoch.

Aktualna umowa 27-latka wygasa wraz z końcem sezonu. Oferta ze strony Valencii to pensja na poziomie 2.7 miliona euro netto za sezon i kontrakt do 2028 roku.

Czytaj też: Barca nie spuszcza oka z obrońcy Valencii

Komentarze