AS Roma chce przyspieszyć transfer obrońcy FC Barcelony

Hector Bellerin
Hector Bellerin Pressfocus

Hector Bellerin został już skreślony przez Xaviego i mało prawdopodobne wydaje się, żeby miał zostać w klubie. O angaż Hiszpana stara się AS Roma. Dziennikarze Sportu przekazali w poniedziałek, że Jose Mourinho odbył już w tej kwestii rozmowę telefoniczną z przedstawicielami FC Barcelony.

  • Hector Bellerin został skreślony przez Xaviego
  • Hiszpan znalazł się na liście życzeń AS Romy
  • Jose Mourinho chce przyspieszyć pozyskanie 27-latka i dzwonił już w tej sprawie do klubu

Roma chce pozyskać Bellerina już w trakcie zimowego okienka

Hector Bellerin został latem sprowadzony na zasadzie wolnego transferu. FC Barcelona potrzebowała zakontraktować prawego obrońcę, gdyż był to jedna z najsłabiej obsadzonych pozycji w klubie. Hiszpan w rundzie jesiennej prezentował się jednak poniżej oczekiwań, a Xavi zdążył go już skreślić. 

27-latek w ostatnich wywiadach podkreślał, że chciałby pozostać w Barcelonie, jednak obecnie nie wydaje się, żeby klub miał przedłużyć jego kontrakt. Latem podpisano z defensorem jedynie roczny kontrakt, dlatego w czerwcu znów może stać się on wolnym zawodnikiem. Media hiszpańskie przekazały już jakiś czas temu, że Xavi zarekomendował zarządowi rozstanie z zawodnikiem wraz z końcem sezonu.

Bellerin znalazł się jednak na liście życzeń AS Romy. Jose Mourinho zdecydował się odsunąć od składu Ricka Karsdorpa, który zawiódł mocno w ostatnim meczu ligowym. Portugalczyk nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Holendrem, którego chciałby zastąpić Bellerinem. 

Dziennikarze Sportu przekazali w poniedziałek, że The Special One odbył już nawet rozmowę telefoniczną z zarządem Barcy w tej sprawie. Działacze Blaugrany byliby skłonni rozstać się szybko z Bellerinem, na którego miejsce klub ma już kilku kandydatów.

Także u nas: Barcelona odmówiła kapitanowi zimowego transferu

Komentarze