Jović chce odejść. Real negocjuje wypożyczenie

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Luka Jović nie wystąpił w niedzielnym meczu Realu Madryt z Realem Sociedad, który zakończył się bezbramkowym remisem. Serbski napastnik całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Niewykluczone, że za tydzień zabraknie go w kadrze meczowej drużyny ze stolicy Hiszpanii. Jak informuje Mundo Deportivo, Jović jest zdecydowany na odejście i powrót do Eintrachtu Frankfurt.

Czytaj dalej…

22-letni napastnik na Santiago Bernabeu trafił latem ubiegłego roku. Po bardzo dobrym sezonie na boiskach Bundesligi, w trakcie którego Jović zdobył 17 bramek w 33 rozegranych spotkaniach, Real Madryt zdecydował się wyłożyć za niego 60 milionów euro. Serb w Madrycie nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Do tej pory w barwach Realu wystąpił w 27 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając tylko dwie bramki.

Real negocjuje z Eintrachtem warunki wypożyczenia

Jović zdaje sobie sprawę ze swojej trudnej sytuacji w zespole Realu Madryt, w którym raczej nie będzie mógł liczyć na regularne występy. Według informacji Mundo Deportivo, młody napastnik jest zdecydowany na opuszczenie klubu jeszcze przed zamknięciem okna transferowego i powrót do Niemiec.

Przedstawiciele Królewskich prowadzą już rozmowy z Eintrachtem Frankfurt na temat warunków wypożyczenia 22-letniego piłkarza. Największym problemem jest wysokie wynagrodzenie zawodnika, na pokrywanie którego w całości nie mogą sobie pozwolić przedstawiciele Eintrachtu. Niewykluczone jednak, że klub z Santiago Bernabeu weźmie na siebie część kosztów z tym związanych.

Przedstawiciele Eintrachtu również liczą na pomyślne sfinalizowanie rozmów. Z klubem z Frankfurtu w ostatnich dniach pożegnał się Goncalo Paciencia, robiąc tym samym miejsce w zespole dla Jovicia.

Jović w niemieckim klubie spędził dwa sezony, rozgrywając w tym czasie 54 spotkania w Bundeslidze i 25 razy wpisując się w nich na listę strzelców.

Komentarze