Gwiazda Betisu z poważną kontuzją

Juanmi
Juanmi PressFocus

W czwartek Real Betis pokonał HJK Helsinki (2:0) w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Ten triumf Verdiblancos przypłacili jednak kontuzjami Juanmiego i Victora Ruiza. Zwłaszcza uraz napastnika wygląda na bardzo poważny, co potwierdził Manuel Pellegrini.

  • Real Betis wygrał na wyjeździe z HJK Helsinki (2:0)
  • Już w szóstej minucie boisko z urazem opuścił Juanmi
  • Manuel Pellegrini wyznał, że kontuzja wygląda na bardzo poważną. Niebawem Hiszpan przejdzie kolejne badania

Juanmi z kontuzją kostki. “To prawdopodobnie bardzo poważne”

Real Betis udanie rozpoczął rozgrywki Ligi Europy. Verdiblancos wywieźli ważne zwycięstwo z Helsinek (2:0), ale za te punkty zapłacili wysoką cenę. Już w szóstej minucie boisko z kontuzją opuścił Juanmi. Po przerwie na boisko nie wrócił też Victor Ruiz.

W kontekście Juanmiego musimy poczekać na opinię lekarzy. Prawdopodobnie to bardzo poważna kontuzja, ale nie jest to w stu procentach potwierdzone. Dotknęła ona pozostałych zawodników. Był to jeden z czynników, przez które trudno było nam wejść w mecz. Później zagraliśmy jednak kompletne spotkanie. Niestety, ostatecznie mecz zakończyliśmy z dwoma urazami. Victor Ruiz skręcił kostkę, ale być może chodzi tylko o niewielkie zwichnięcie – wyznał na konferencji prasowej trener Andaluzyjczyków, Manuel Pellegrini.

Później głos w mediach społecznościowych zabrał szef sztabu medycznego Betisu.

“Juanmi cierpi na poważne skrzywienie w lewej kostce. Przeprowadzono awaryjne badanie radiograficzne, które w zasadzie wykluczyło uraz kości. Dopiero w piątek przeprowadzimy jednak badania uzupełniające. Po nich będzie można mówić o bardziej szczegółowej diagnozie” – zakomunikował Rafael Muela.

Juanmi w minionym sezonie wyrósł na jedną z gwiazd zachwycającego Betisu. Strzelił wówczas aż 16 ligowych bramek, wydatnie pomagając drużynie awansować do Ligi Europy. U progu trwającej kampanii też błyszczał formą. W czterech spotkaniach ligowych dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Zobacz również: Lewy i cała reszta – top 10 najciekawszych transferów La Ligi.

Real Betis
Villarreal
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. września 2022 21:08.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze