Jules Kounde na celowniku Barcelony

Ronald Koeman
Ronald Koeman fot. Grzegorz Wajda

Coraz więcej mówi się o tym, że Barcelona jest zainteresowana Julesem Kounde. Młody obrońca Sevilli miałby stanowić filar obrony na długie lata. Francuz swoją dobrą postawą w sezonie 2019/2020 przykuł uwagę samego Koemana.

Czytaj dalej…

Jules Kounde jest coraz poważniej przymierzany do FC Barcelony. Katalończycy nie dokonali jeszcze żadnego wzmocnienia linii defensywnej przed zbliżającym się sezonem. Dobra postawa młodego obrońcy przyciągnęła uwagę Blaugrany, która widzie w nim przyszłościowego zawodnika, stanowiącego filar obrony na wiele lat.

Komplikacje już na starcie?

Mundo Deportivo informuje, że Barcelonie udałoby się sprowadzić Kounde dopiero w przyszłym roku. Reprezentant Francji U-21 ma być ważnym piłkarzem w drużynie Julen Lopeteguiego. Trener Sevilli nie chcę pozbywać się gracza, który w sezonie 2019/2020 był kluczowym zawodnikiem w zespole. Jules trafił do Andaluzji w poprzednim letnim okienku transferowym. Piłkarz został wykupiony z Bordeaux za 25 milionów euro. Jeżeli Duma Katalonii i Sevilla nie dogadają się w sprawie transferu, to Barcelonie nie pozostanie nic innego jak zapłacenie klauzuli za piłkarza, która wynosi 75 milionów euro. Dlatego przewiduje się, że w tym roku Koeman będzie musiał polegać na duecie Pique – Lenglet. Na wylocie z klubu jest Samuel Umtiti, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Jules Kounde w poprzednim sezonie rozegrał dla Sevilli 40 spotkań, w których zdobył 2 bramki.

Komentarze