Junior Firpo częścią rozliczenia za Lautaro Martineza?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan i FC Barcelona podobno doszły do porozumienia, że w zamian za Lautaro Martineza z hiszpańskiej ekipy do teamu z miasta mody ma zakotwiczyć Junior Firpo, czytamy na łamach Football Italia. Jednocześnie sternicy Nerazzurrich nie chcą, aby za Argentyńczyka dołączył do Interu Arturo Vidal, czy Samuel Umtiti.

Czytaj dalej…

Nie jest tajemnicą, że Barca nie jest zainteresowana tym, aby płacić całą klauzulę odstępnego, która zamyka się w kwocie 111 milionów euro. Szczególnie, że miałoby zostać to uregulowane w jednej racie. Tym samym przedstawiciele aktualnych mistrzów La Liga mają plan, aby w ramach rozliczania za napastnika Interu oddać do włoskiej ekioy któregoś ze swoich piłkarzy.

Wiele źródeł w Hiszpanii i we Włoszech daje do zrozumienia, że Junior Firpo jest piłkarzem akceptowanym przez Inter. Lewy obrońca, który 22 sierpnia skończy 24 lata, w sezonie 2019/2020 rozegrał 17 spotkań w koszulce Dumy Katalonii, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

Warto podkreśli, że w powszechnej opinii klub z Lombardii był zainteresowany Chilijczykiem Vidal. Inter jest jednak daleki od tego, aby wykładać za piłkarza 25-30 milionów. Tym bardziej że zawodnik ma kontrakt ważny z Barcą do końca czerwca przyszłego roku.

Tymczasem w kontekście Francuza Umtitiego turyński dziennik Tuttosport zauważa, że Inter wolałby go wypożyczyć, mając na uwadze to, że w ostatnim czasie piłkarz borykał się z kontuzjami. 26-latek ma kontrakt z mistrzami Hiszpanii ważny do końca czerwca 2023 roku.

Komentarze