Junior Firpo obserwowany przez Fiorentinę

La Liga
La Liga

Fiorentina jest poważnie zainteresowana Juniorem Firpo. Po zakończeniu wypożyczenia Dalberta, Viola zostaje bez solidnego lewego obrońcy. Włoski klub marzy o sprowadzeniu młodego zawodnika Barcelony.

Czytaj dalej…

Wiele mówi się o tym, że Junior Firpo jest na celowniku Fiorentiny. Włoski klub chce dokonać sensacyjnego transferu i wykupić młodego piłkarza Dumy Katalonii. Po powrocie Dalberta do Interu Mediolan, na lewej obronie drużyny Giuseppe Iachiniego powstała luka. Włoski szkoleniowiec chciałby zakontraktować Hiszpana jeszcze w bieżącym okienku transferowym.

Droga Juniora Firpo

Junior Firpo w sezonie 2018/2019 zagrał dobry sezon w barwach Realu Betis. W drużynie z Andaluzji wystąpił wtedy w 29 spotkaniach, zdobywając przy tym 3 bramki i notując 4 asysty. Dobra postawa Firpo przyciągnęła uwagę FC Barcelony. Duma Katalonii wykupiła młodego piłkarza za kwotę 18 milinów euro plus 12 milinów euro w bonusach. W 17 spotkaniach La Liga w barwach Blaugrany, Hiszpan strzelił jednego gola, a autorem ostatniego podania był tylko dwukrotnie.

Mówi się, że Junior Firpo może odejść teraz z Camp Nou, ponieważ może nie dostawać od Ronalda Koemana wystarczającej ilości minut na boisku. Były obrońca Realu Betis był też przymierzany do Interu Mediolan, ale La Gazzetta dello Sport wyjaśnia, że teraz to Fiorentina jest poważnie zainteresowana lewym obrońcą. Barcelona miała wyznaczyć już cenę wywoławczą dla Violi za swojego zawodnika. Junior Firpo miałby kosztować Fiorentinę 12 milionów euro.

Komentarze