Syn legendy rozpoczął strzelanie w La Lidze

Justin Kluivert
Justin Kluivert PressFocus

Valencia zwyciężyła wynikiem 2:1 nad Osasuną Pampeluna w spotkaniu w ramach 8. kolejki La Ligi. Ta wygrana nie byłaby możliwa bez Justina Kluiverta, który zdobył swojego pierwszego gola na hiszpańskich murawach.

• Syn Patricka Kluiverta w Valencii przebywa na wypożyczeniu z Romy
  • Justin pomógł “Nietoperzom” pokonać Osasunę
  • To premierowa bramka skrzydłowego w La Lidze

Justin zrobi podobną karierę do swojego słynnego ojca?

W piątkowy wieczór byliśmy świadkami widowiskowego meczu na Estadio El Sadar. Osasuna Pampeluna podejmowała Valencię i to goście wywieźli trzy punkty po zwycięstwie 2:1. W tym spotkaniu było wszystko – ładne gole, czerwone kartki, spudłowane karne oraz emocje do samego końca. W 28. minucie tego pojedynku wynik otworzył właśnie Justin Kluivert, który otrzymał ładne podanie od Edinsona Cavaniego i przelobował bramkarza gospodarzy.

Na 2:0 w 54. minucie starcia podwyższył Mouctar Diakhaby. Później kontaktową bramkę z jedenastki mógł zdobyć Chimy Avila, ale spudłował. Trzynaście minut później swoją szansę z jedenastego metra miał również Edinson Cavani, jednak potężne uderzenie Urugwajczyka powędrowało na poprzeczkę. Następnie sędzia pokazał trzy czerwone kartki – dla Garcii oraz Penii z Osasuny, a drugi żółty kartonik “zarobił” Diakhaby z Valencii.

W doliczonym czasie gry gospodarze strzelili gola kontaktowego za sprawą Brasanaca, ale mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 2:1 dla gości. – Jestem bardzo zadowolony z pierwszej bramki, ale chcę zdobywać więcej goli – powiedział Justin Kluviert tuż po zakończeniu spotkania na Estadio El Sadar.

Justin Kluivert pomimo bardzo młodego wieku występował już w Eredivisie, Serie A, Bundeslidze, Ligue 1 oraz La Lidze. 23-latek w każdych z tych rozgrywek wpisywał się na listę strzelców.