Juventus chce Moratę. Decyzja po stronie Atletico

Alvaro Morata
Alvaro Morata PressFocus

Zawirowań dotyczących przyszłości Alvaro Moraty ciąg dalszy. Najnowsze informacje płynące z Włoch sugerują, że Juventus jest gotowy wykupić napastnika z Atletico Madryt. Włosi nie chcą jednak płacić wcześniej ustalonej sumy odstępnego. Decyzja należy więc do rojiblancos.

  • Juventus zdecyduje się wykupić Alvaro Moratę
  • Bianconeri zaoferują Atletico 20 mln euro
  • Klub z Madrytu musi podjąć ostateczną decyzję

Juventus wykłada na stół 20 mln euro

Przyszłość Moraty w Juventusie to istna sinusoida. Media z tygodnia na tydzień informowały o różnych planach włodarzy Starej Damy. W ostatnim czasie częściej jednak mówi się, że bianconeri chcieliby zatrzymać Hiszpana na dłużej.

Napastnik przebywa w Turynie na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, które dobiega końca w czerwcu tego roku. Bianconeri mają możliwość wykupienia Moraty za około 35 milionów euro. Ekipa ze stolicy Piemontu nie chce jednak płacić całej kwoty. Ostatnie raportu z Włoch sugerują, że Juventus zaoferuje Atletico Madryt 20 mln euro.

Teraz ruch należy do drużyny z Madrytu. Już od dawna w Hiszpanii mówi się, że Atletico nie wiąże planów z Moratą. Nawet w przypadku powrotu napastnika do drużyny Simeone rojiblancos będą szukać Moracie nowego pracodawcy. W takiej sytuacji najbardziej realną opcją byłby transfer do Premier League. Pewne jest, że Hiszpanie nie otrzymają za napastnika tyle, ile by chcieli czyli około 40 mln euro. To może zadziałać na korzyść bianconerich, którzy oferują mniej, ale Atletico odpada ewentualne poszukiwania nowego klubu.

Alvaro Morata nie ma wybitnych liczb w Juventusie w tym sezonie, ale jest kluczową postacią w ataku. Hiszpan kreuje wiele sytuacji, jest waleczny i zaangażowany w grę, a w ostatnim czasie zbiera wiele pochwał we włoskich mediach.

Zobacz również: Gavi i Araujo nie chcą odnowić kontraktów

Komentarze