Juventus faworytem do pozyskania reprezentanta Holandii

Memphis Depay
Memphis Depay fot. PressFocus

Memphis Depay raczej nie będzie w sezonie 2022/2023 bronił barw FC Barcelony. Nieuchronna wydaje się zmiana klubu z udziałem zawodnika. Najbardziej realny scenariusz zakłada, że piłkarz zasili szeregi Juventusu, o czym informuje dziennikarz Fabrizio Romano.

  • Memphis Depay wygląda na to, że jest coraz bliżej zmiany klubu
  • Nowe wieści w sprawie 28-latka przekazał Fabrizio Romano
  • Holender wygląda na to, że zakotwiczy w Juve

Depay zamieni ligę hiszpańską na Serie A?

Memphis Depay ma umowę ważną z FC Barceloną do końca czerwca 2023 roku. Katalończycy mają zatem tego lata jedną z ostatnich okazji na sprzedaż zawodnika. Kłopot w tym, że zawodnik nie bierze pod uwagę tego typu rozwiązania.

Reprezentant Holandii wychodzi z założenia, że skoro dołączył do Barcy na zasadzie wolnego transferu, a to klub nie widzi go w kadrze Blaugrany, to umowa powinna zostać rozwiązana za porozumieniem stron. Taki stan rzeczy sprawiłby, że Depay mógłby liczyć na wysokie wynagrodzenie u potencjalnego nowego pracodawcy.

Dziennikarz Fabrizio Romano przekonuje, że aktualnie trwają rozmowy w sprawie dwuletniego kontraktu dla Holendra w Juventusie. Aby jednak transakcja mogła zostać sfinalizowana, to piłkarz musi rozwiązać kontrakt z Katalończykami.

Depay nie znajduje się jednak tylko na radarze wielokrotnych mistrzów Serie A. Także Tottenham Hotspur interesuje się 28-latkiem. Holender w poprzednim sezonie wystąpił w 36 spotkaniach, notując w nich 13 trafień i dwie asysty. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 35 milionów euro.

Czytaj więcej: Kolejny piłkarz FC Barcelony zgodził się na obniżkę pensji

Komentarze