Juventus nie zdecydował się na wykupienie napastnika Atletico

Alvaro Morata
Alvaro Morata Pressfocus

Alvaro Morata nie zagrzeje na dłużej miejsca w Juventusie. Jak przekazał hiszpański portal Revelo, Stara Dama nie zdecydowała się wykupić Hiszpana. Sezon 2022/23 zacznie on prawdopodobnie w barwach Atletico Madryt. Informacje te potwierdza Fabrizio Romano.

  • Alvaro Morata ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu w Juvebtusie
  • Stara Dama nie zdecydowała się skorzystać z klauzuli wykupu napastnika, ustanowionej na 35 milionów euro
  • Morata wróci do Atletico i rozpocznie presezon w drużynie Diego Simeone

Nikt nie chce u siebie Moraty

Moratę można nazwać prawdziwym piłkarskim obieżyświatem. Na przestrzeni ostatnich 10 sezonów grał on w czterech różnych klubach i choć jego statystyki nie wyglądały źle, nie był  w stanie nigdzie zaczepić się na dłużej. Ostatnie dwie kampanie napastnik spędził na wypożyczeniu w Juventusie. Stara Dama co roku płaciła na zasadzie umowy z Atletico Madryt 10 milionów euro za 29-latka.

Portal Revelo przekazał w czwartek, że włodarze Juventusu nie zdecydowali się wykupić na stałe reprezentanta Hiszpanii. Klauzula odstępnego Moraty wynosiła 35 milionów euro, jednak Hiszpan swoimi statystykami w ostatniej kampanii nie przekonał do siebie Włochów. Jak informuje Fabrizio Romano, Morata chce czuć się istotnym ogniwem składu i rozpocznie presezon w drużynie La Liga.

Juventus proponował Rojiblancos wymianę, na zasadzie której Morata pozostałby w Turynie, a do Madrytu powędrował Moise Kean. Taki pomysł nie zyskał aprobaty zarządu, ani Diego Simeone. Obecnie wiele wskazuje na to, że Morata w przyszłym sezonie znów będzie grał w Atletico.

Czytaj też: Asensio wciąż nie podjął decyzji odnośnie przyszłości

Komentarze