Kadrę Królewskich zasili młody obrońca Szachtara Donieck

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Real Madryt wkrótce podpisze nowego zawodnika. Według Radio Marca, Vinicius Tobias dokończy sezon w ekipie Królewskich. Brazylijczyk w zimowym okienku dołączył do Szachtara Donieck, ale przez wojnę w Ukrainie musiał szukać ucieczki z kraju.

  • Real Madryt planuje wypożyczyć prawego obrońcę Szachtara Donieck do końca sezonu
  • Vinicius Tobias dopiero w połowie stycznia przyjechał do Europy
  • Wojna w Ukrainie nie pozwoliła 18-latkowi zagrać żadnego meczu dla Górników

Kolejny Brazylijczyk w kadrze Realu Madryt

Jak twierdzi Miguel Angel Toribio z Radio Marca, Real Madryt szykuje się do podpisania krótkoterminowej umowy z obrońcą Szachtara Donieck. Królewscy podobno dogadali większość szczegółów z otoczeniem Viniciusa Tobiasa, który lada moment złoży podpis na wiążącym dokumencie. W grę wchodzi wypożyczenie do końca obecnego sezonu.

Dzieje się tak, ponieważ obcokrajowcy dotychczas grający w Ukrainie, mogą zmienić otoczenie na czas trwania wojny. W czwartek szeregi Olympique Lyon na tej samej zasadzie zasilił Tete. Skrzydłowy odszedł z zespołu Górników na rzecz angażu we Francji.

Tymczasem Vinicius Tobias nie może mówić o udanej przygodzie w Europie. 18-latek opuścił Brazylię w połowie stycznia, jednak zaliczył tylko drobne przygotowania do rundy wiosennej ukraińskiej ekstraklasy. Przez wybuch konfliktu zbrojnego rozgrywki zostały wstrzymane, dlatego kluby godzą się na zbalansowane wypożyczenia do końca kampanii 2021/22.

Carlo Ancelotti na razie nie zaprosi nowego członka Los Blancos na treningi z pierwszą drużyną. Vinicius Tobias rozpocznie pracę w rezerwach, gdzie na pewno ktoś ze sztabu Włocha przeanalizuje jego rozwój. W umowie istnieje też szansa na zawarcie klauzuli wykupu usług młodego defensora, co dla przyszłości prawej flanki Realu Madryt może mieć ogromne znaczenie.

Do tego na finalizację całej transakcji działa fakt, że dziś w Realu Madryt gra pięciu innych Brazylijczyków. Proces aklimatyzacji dla Tobiasa okaże się łatwiejszy, dzięki obecności Militao, Casemiro, Viniciusa Jr., Rodrygo czy Marcelo.

Czytaj więcej: Marcelo opuści Real. To oni mogą zastąpić Brazylijczyka

Komentarze