Kandydat na prezydenta Barcelony naśladuje Pereza. “Jak Xavi nie przyjdzie, opłacę karnety”

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez PressFocus

Victor Font kontynuuje swą kampanię. Tym razem obiecuje, że jeżeli wygra wybory, sprowadzi na Camp Nou Xaviego.

W ostatnich dniach pojawił się długi list Xaviego, w których Katalończyk zasugerował, że zamierza pozostać w Katarze co najmniej do 2022 roku.

Nie jest tajemnicą, że były pomocnik Barcelony jest głównym elementem programu wyborczego Victora Fonta. Kandydat na prezydenta wielokrotnie podkreślał, że w przypadku zwycięstwa zamierza mianować Xaviego nowym szkoleniowcem. Biznesmen postanowił w dość kontrowersyjny sposób zapewnić, że w przypadku jego zwycięstwa, Katalończyk powróci na Camp Nou.

Jeżeli wygram wybory, Xavi powróci na Camp Nou. Jeśli do tego nie dojdzie, obiecuję opłacić karnety sezonowe wszystkim socios – powiedział Font w podcaście “La Sotana”.

Jest to wypowiedź naśladująca wypowiedź prezydenta Realu Madryt, Florentino Pereza. Ten, w 2000 roku, obiecywał opłacić wejścia sezonowe socios, gdyby do skutku nie doszedł historyczny transfer Luisa Figo. Nie było to pierwsze odniesienie do historycznych wypowiedzi. Po tym, jak Joan Laporta wywiesił transparent niedaleko Santiago Bernabeu, Font odrzekł, że “w tym jest mistrzem”. W podobnych słowach wypowiadał się Pep Guardiola do Jose Mourinho, gdy obaj szkoleniowcy pracowali w Hiszpanii.

Victor Font w innym programie rozwinął myśl dotyczącą legendy Barcelony.

Najlepszym sposobem, by przekonać Messiego do pozostania, jest sprowadzenie Xaviego. Znają go doskonale, wiem, że Leo ufa umiejętnościom byłego kolegi z drużyny. Będzie miał bardzo ważne miejsce w tym procesie, Messi jest niezastąpiony – powiedział Victor Font.

Komentarze