Kandydat na prezydenta Barcy nie ceni Neymara

Neymar
Neymar fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Jeden z kandydatów na prezydenta Barcelony, Toni Freixa, mówi, że w ogóle nie bierze pod uwagę sprowadzenia Neymara. – Nie ma go nawet na liście najlepszych 30 piłkarzy świata – przekonuje.

Czytaj dalej…

W styczniu dowiemy się, kto zostanie nowym sternikiem katalońskiego klubu. Kandydaci na prezydenta przedstawiają różniące się od siebie wizje prowadzenia Barcelony. Toni Freixa cytowany jest przez media, gdyż oficjalnie odciął się od możliwości sprowadzenia do klubu Neymara.

Spekulacje w tej sprawie pojawiają się w prasie od dawna. Sugeruje się, że nowy prezydent Barcelony może chcieć odzyskać Brazylijczyka, który przeniósł się w 2017 roku za 222 miliony euro do PSG. Nie stanie się tak, jeśli wybrany zostanie Toni Freixa.

Barca ważniejsza niż nazwiska

– W mojej opinii, patrząc na występy zawodników, Neymara nie ma nawet na liście najlepszych 30 na świecie – powiedział Freixa cytowany przez Cadena SER. – Barcelona sama w sobie jest najważniejsza i nie zamierzamy polegać na kimkolwiek. Klub jest ważniejszy niż jakiekolwiek nazwisko – dodał.

Obecna umowa Neymara z paryskim klubem jest ważna do lata 2022 roku. Działacze PSG zapowiadają, że będą starali się zatrzymać Brazylijczyka na dłużej. Nie wiadomo jaką on sam podejmie decyzję. Wiele zależeć może od tego, kto zostanie prezydentem Barcelony.

Neymar wystąpił jak dotąd w 93 meczach dla paryżan. Zdobył w nich 73 gole.

Komentarze