Karuzela transferowa z Messim w tle wciąż się kręci

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi i jego przyszłość w Barcelonie wciąż jest niepewna. Argentyńczyk ma kontrakt ważny z aktualnymi wicemistrzami La Liga tylko do końca sezonu. Tymczasem szanse na pozostanie piłkarza procentowo ocenia się 50 – 50, sugerują hiszpańscy dziennikarze.

“Dwa lata i żegnam”

Lionel Messi jeszcze w minionym roku robił wszystko, aby rozstać się z Barcą. Dzisiaj sytuacja nie jest już tak dramatyczna. W każdym razie w zeszłym tygodniu miało dojść do spotkania, w którego trakcie miały być omawiane kwestie dotyczące reprezentanta Argentyny i jego ewentualnej przyszłości w Paris Saint-Germain.

Ostatecznie do niego nie doszło. Ojciec zawodnika uznał, że w momencie, jeśli Joan Laporta wygra wybory na prezydenta Dumy Katalonii, to jest realna szansa na prowadzenie rozmów w sprawie nowego kontraktu z Barcą.

Szanse na nową umowę pół na pół

Ciekawe jest natomiast to, że niezależnie od tego, jaka decyzja będzie podjęta, to Messi w Europie ma zostać dwa lata. Następnie ma dołączyć do jednej z ekip z MLS.

33-letni zawodnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 35 spotkaniach. Zdobył 25 bramek, a ponadto zaliczył 11 asyst. Okazję na poprawienie tego bilansu Messi będzie miał już w ten w poniedziałek. Barcelona na swoim stadionie zmierzy się z Hueską w ramach 27. kolejki La Liga.

Duma Katalonii plasuje się aktualnie na drugiej pozycji w tabeli ligi hiszpańskiej, legitymując się dorobkiem 56 punktów na koncie. Do pierwszego Atletico Madryt ekipa z Camp Nou traci sześć oczek. Obie ekipy zagrają ze sobą w bezpośrednim boju w maju.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments