Karuzela trenerska zakręciła się w Granadzie, Moreno stracił pracę

Robert Moreno
Robert Moreno fot. PressFocus

Granada w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Robert Moreno przestał być trenerem pierwszego zespołu. Umowa z byłym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii została rozwiązana z powodu słabych wyników drużyny.

  • Granada nie przypomina zespołu z poprzedniego sezonu
  • Czerwono-biali zaangażowani są aktualnie w walkę o ligowy byt w lidze hiszpańskiej
  • Słabe wyniki Andaluzyjczyków skutkowały zwolnieniem Robert Moreno

Granada zakończyła współpracę z byłym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii

Granada jeszcze w poprzedniej kampanii La Liga była jedną z rewelacji. Ostatecznie zespół zakończył ligowe zmagania w środku tabeli. Dziewiąte miejsce w tabeli zostało przyjęte z zadowoleniem nie tylko przez działaczy, ale także kibiców Granady.

Przed startem nowego sezonie w szeregach Andaluzyjczyków doszło jednak do zmian. Przede wszystkim Diego Martineza na stanowisku szkoleniowca zastąpił Robert Moreno. Wraz z zatrudnieniem 44-latka pojawiły się duże oczekiwania względem teamu z Estadio Nuevo Los Cermenes.

Ostatecznie Moreno nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Granada aktualnie plasuje się tuż nad strefą spadkową, co sprawia, że nie może być pewna ligowego bytu. Hiszpan prowadził drużynę w 29 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. Zaliczył sześć zwycięstw i 10 remisów. Na koncie Czerwono-białych znalazło się też aż 13 porażek.

Po przegranym boju ligowym z Valencią (1:3) sternicy Granady doszli do wniosku, że rozsądne jest zwolnienie Moreno. Tym samym zakończyła się przygoda byłego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii z Andaluzyjczykami.

Czytaj więcej: La Liga: efektowny come back Realu Madryt, wpadka Villarrealu – podsumowanie 27. kolejki

Komentarze