Kibice Barcy zapowiedzieli bojkot najbliższego meczu ligowego

Memphis strzelający bramkę na 2:3 z Eintrachtem
Memphis strzelający bramkę na 2:3 z Eintrachtem Pressfocus

Spotkanie Barcy z Eintrachtem Frankfurt odbyło się w kontrowersyjnych okolicznościach. Na Camp Nou w czwartek obecnych było ponad 20 tysięcy kibiców niemieckiej drużyny, co nie pozostało bez wpływu na motywację i samopoczucie piłkarzy Dumy Katalonii. W związku z tą sytuacją, która była niedopatrzeniem klubu, kibice prowadzący zazwyczaj doping na stadionie Blaugrany zapowiedzieli bojkot najbliższego meczu z Cadizem.

  • Podczas meczu z Eintrachtem na stadionie Barcy obecnych było wielu kibiców przyjezdnych
  • Ich doping przytłaczał kibiców i piłkarzy Blaugrany
  • Najzagorzalsi sympatycy FC Barcelony zapowiedzieli w związku z tym bojkot najbliższego meczu

Kibice w ramach bojkotu nie przyjdą kibicować?

Niezadowolenie wyrażał Xavi, wspominali piłkarze, a wściekły był Joan Laporta. FC Barcelona przez niedopatrzenia organizacyjne, a także postawę kibiców pozwoliła, by w czwartek trybuny Camp Nou przejęli sympatycy Eintrachtu Frankfurt. Do Katalonii na ćwierćfinał Ligi Europy przybyło ich aż 30 tysięcy i większość obecna była na trybunach.

Dochodzenie w tej sprawie zaordynował wściekły na całą sytuację Joan Laporta. Niecodzienność obrazków na Camp Nou podkreślił także podczas konferencji prasowej Xavi Hernandez. Jak donosi Mundo Deportivo, w związku ze skandaliczną sytuacją bojkot najbliższego meczu zapowiedziała grupa Penya Barcelonista Nostra Ensenya, która na stadionie odpowiada za doping. 

W poniedziałek FC Barcelona zmierzy się na własnym stadionie z Cadizem. Spotkanie z trzecim od końca zespołem La Liga wcale nie musi być dla podopiecznych Xaviego spacerkiem. W ostatnich sezonach ta drużyna kilkukrotnie urywała punkty Blaugranie. Początek starcia o godzinie 21:00.

Czytaj dalej: Real Madryt pewny transferu gwiazdy AS Monaco

Komentarze