Kibice mają wrócić na hit sezonu La Liga

FC Barcelona
FC Barcelona PressFocus

Katalońskie media donoszą, że FC Barcelona chce wpuścić 25 tysięcy kibiców na szlagierowy mecz hiszpańskiej La Liga przeciwko Atletico Madryt. Do spotkania tego dojdzie 8 maja o 16:15. Klub czeka obecnie na przyznanie zgody w tej sprawie.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa ustabilizowała się na tyle, że na meczach w Hiszpanii pojawią się niebawem kibice. Katalońska gazeta Ara i Mundo Deportivo donoszą, że działacze Barcelony chcą wpuścić fanów już na początku przyszłego miesiąca.

Najważniejszy mecz sezonu

Mecz z Atletico Madryt, który odbędzie się 8 maja, może przesądzić o losach mistrzostwa Hiszpanii w sezonie 2020-2021. Barcelona chce uzyskać od lokalnych władz zgodę na wpuszczenie 25 procent kibiców.

Klub na razie czeka na zielone światło ze strony lokalnych urzędników i służb medycznych. Na obiekcie nie byłoby rzecz jasna otwartych punktów gastronomicznych, a ludzie siedzieliby w odstępach od siebie.

Od ponad roku bez kibiców

Jeśli chodzi o dwie najwyższe klasy rozgrywek w Hiszpanii, to mecze odbywają się bez kibiców od marca ubiegłego roku. Spowodowało to duże straty finansowe, także w przypadku największych klubów w kraju. Działacze od dawna wywierają presję na władzach, by pozwolono im otworzyć trybuny przynajmniej dla części widzów.

Do końca sezonu La Liga pozostało kilka kolejek. Liderem jest Atletico, które ma dwa punkty przewagi nad Realem Madryt i Barceloną. Blaugrana jest w o tyle korzystnym położeniu, że rozegrała jeden mecz mniej.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 14:19.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze