Klauzula w umowie Suareza. Urugwajczyk na dłużej w Barcelonie?

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Luis Suarez cały czas pozostaje ważnym zawodnikiem Barcelony, ale także coraz częściej mówi się o jego odejściu z klubu. Urugwajczyk, który jest kuszony możliwością występów w MLS, na razie nie zamierza się jednak ruszać ze stolicy Katalonii.

Czytaj dalej…

33-letni Suarez, który jest jednym z najlepszych strzelców Barcelony w historii, jest związany z klubem umową do czerwca 2021 roku. Znajduje się w niej jednak klauzula, zgodnie z którą umowa zostanie automatycznie przedłużona o kolejnych 12 miesięcy, jeżeli w nadchodzącym sezonie piłkarz rozegra co najmniej 60 procent wszystkich spotkań.

Sam zawodnik jest bardzo szczęśliwy w klubie z Camp Nou i na razie nie zamierza się nigdzie ruszać. Wiele wskazuje na to, że nie tylko będzie chciał bronić barw zespołu w najbliższym sezonie, ale jest także gotowy na pozostanie w nim dłużej.

Emerytura w MLS?

Reprezentant Urugwaju od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami za ocean i dołączeniem do jednego z zespołów tamtejszej MLS. Wśród klubów, do których mógłby trafić Suarez najczęściej wymienia się zarządzany przez Davida Beckhama Inter Miami.

Wiele jednak wskazuje na to, że przedstawiciele amerykańskiego klubu będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zakończenie przez Suareza przygody z europejską piłką. Niewykluczone, że nastąpi to dopiero za dwa lata.

Suarez nadal strzela dla Barcelony

Luis Suarez od momentu przenosin do stolicy Katalonii w 2014 roku, jest bardzo ważnym zawodnikiem Barcelony. Do tej pory rozegrał w niej 281 spotkań, zdobywając 196 bramek.

Ostatni sezon pod względem liczbowym był nieco słabszy w wykonaniu Suareza, ale duży wpływ miała na to poważna kontuzja, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy. W La Liga rozegrał 28 spotkań i zdobył 18 bramek.

Komentarze