Kłopotliwa sytuacja byłego piłkarza Realu Madryt

Isco
Isco Pressfocus

Isco od 1 lipca nie jest już piłkarzem Realu Madryt. Do startu sezonu 2022/2023 zostało coraz mniej czasu, a Hiszpan wciąż nie znalazł nowego klubu.

  • 12 sierpnia wraca La Liga
  • Isco nie ma jeszcze nowego klubu
  • Niewiele wskazuje na to, że sytuacja zmieni się szybko

Czas nagli Isco

Isco przez ostatnie dziewięć lat reprezentował Real Madryt. Dla Hiszpana to już czas przeszły, ponieważ Królewscy postanowili, że nie przedłużą jego wygasającej w czerwcu umowy. Była to w pełni zrozumiała decyzja. 30-latek znajdował się w czołówce najlepiej zarabiających zawodników, a jego udział w sukcesy drużyny był marginalny.

Santiago Bernabeu Isco opuścił między innymi jako pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów. To osiągnięcie powinno przykuwać do Hiszpana oferty kontraktu. Tymczasem piłkarz nie ma aktualnie żadnej oficjalnej propozycji dołączenia do zespołu. W kontekście pozyskania Isco wymieniana była AS Roma, ale ona sprowadziła Paulo Dybalę, więc opcja ta jest nieaktualna.

W swoim CV Isco ma też 38 występów w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Choćby z tego powodu mógł on liczyć na oferty z liczących się klubów La Ligi. Tutaj też istnieje problem w postaci braku zainteresowania. Być może zniechęcające są wymagania finansowe 30-latka lub to, że brakuje mu rytmu meczowego. Isco musi aktualnie liczyć na to, ze Julen Lopetegui przekona Monchiego do zmiany zdania. Trener Sevilli widzi u siebie Hiszpana (panowie pracowali ze sobą w kadrze), ale przeciwny temu jest dyrektor sportowy. Zainteresowanie ekipy z Andaluzji to nadzieja dla Isco na być może odbudowanie kariery.

Czytaj także: Zasłużony piłkarz Atletico niechciany w Madrycie

Komentarze