Kłopoty dla Ancelottiego. Fala zakażeń w Realu Madryt

Luka Modric
Luka Modric Pressfocus

Real Madryt został mocno dotknięty przez Covid-19. W klubie chorych jest sześciu piłkarzy. Mimo tego mecz z Cadiz ma się odbyć zgodnie z planem.

  • Sztab medyczny Realu Madryt przekazał złe informacje Carlo Ancelottiemu
  • Włoch do końca roku nie będzie mógł skorzystać z sześciu piłkarzy chorych na koronawirusa
  • Klub z Madrytu zamierza jednak rozegrać najbliższy mecz ligowy

Kluczowy piłkarz Realu zakażony

Ostatnie dwa miesiące są fenomenalne dla Realu Madryt. Maszyna Carlo Ancelottiego rozpędziła się i nic nie wskazuje na to, że miałaby się zatrzymać. Królewscy ostatni raz przegrali tuż przed październikową przerwą na mecze reprezentacji. Od tego momentu rozegrali 13 spotkań, a wygrali aż 12. Dzięki temu są liderem La Ligi z bardzo komfortową przewagą nad resztą stawki.

Wydawało się, że sezon 2021/2022 układa się idealnie dla Realu. Tymczasem niedawno w klubie wykryto ognisko koronawirusa. Pozytywne testy na obecność koronawirusa w organizmie mieli: Luka Modric, Marco Asensio, Gareth Bale, Rodrygo, Marcelo oraz Andrij Łunin. Ponadto chory jest asystent trenera – Davide Ancelotti. Zawodnicy ci mają być dostępni po nowym roku, jeżeli nie wystąpią żadne komplikacje.

Real Madryt wcześniej miał bardzo restrykcyjne procedury covidowe. Teraz zostały one jeszcze bardziej zaostrzone. Piłkarze będą testowani codziennie aż do przerwy świątecznej. W klubie nie chcą dopuścić do tego, aby było jeszcze więcej chorych osób.

Carlo Ancelotti w tym sezonie rotuje przeważnie tylko wtedy, gdy jest do tego zmuszony. Taka sytuacja zaistniała właśnie teraz. Królewscy najbliższe spotkanie rozegrają w niedzielę 19 grudnia na własnym stadionie z Cadiz. Pojedynek ten ma się odbyć zgodnie z planem. Aby przystąpić do meczu La Ligi, drużyna musi mieć zdrowych 13 piłkarzy.

Czytaj także: Przyszłość Aguero przesądzona. Barcelona zaplanowała konferencję

Komentarze